Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Sunay Akın'dan 100 liralık hurma tepkisi

  Tuncel YILMAZ/AYVALIK (Balıkesir), (DHA)
  21 Ağustos 2009 - 16:50Son Güncelleme : 21 Ağustos 2009 - 16:50

  EDEBİYATÇI Sunay Akın, Ayvalık Belediyesi 6'ncı Kültür Sanat Günleri'nde okurlarıyla buluştu. Akın, “Bir cins hurma var. Kilosu 100 lira. Niye? Peygamber hurmasıymış. Aslında o bedava olur” dedi.

  Ayvalık Belediyesi'nin düzenlediği 6. Kültür ve Sanat Günleri, Sunay Akın'ın Amfi Tiyatro'da okur buluşmasıyla sona erdi. Dünden bugüne eleştirilerde bulunan Sunay Akın, bir ara “Ramazan başladı. Hangi programda hangi gazetede nerede bu anlatılır. Dün baktım televizyon haberlerine şöyle bir. Ramazan geliyor hurmanın kilosu 18 lira olmuş. 25 liraya da hurma var. 50 liraya da hurma var. Bir hurma 100 lira kilosu. Niye? Peygamber hurmasıymış. Peygamberin diktiği ağaç hurmalarıymış. Aslında o bedava olur. Muhabir de haberi böyle yapmıyor, demiyor ki: ‘Dalga mı geçiyor sunuz?’ Peygamber hurması 100 lira. Yıllarca inancın arkasında gidilerek bu ülke sömürülürse, ihaleler falan da yüz liraya satılır. Kimse de buna bu ne büyük rezalet demez” dedi.

  Sunay Akın, zaman zaman da ‘dostum’ dediği Ayvalık Belediye Başkanı Hasan Bülent Türközen'i oyununa dahil etti. Oyun sonrasında Ayvalık Belediye Başkanı Hasan Bülent Türközen, Sunay Akın'a Ayvalık'a geldiği ve güzel bir akşam yaşattığı için teşekkür etti ve çeşitli hediyeler sundu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı