Dünya Haberleri

  Sunacak daha çok şeyimiz var

  Hürriyet Haber
  12.08.2009 - 11:20 | Son Güncelleme:

  Almanya’da 27 Eylül’de yapılacak genel seçimler öncesinde, Başbakan Angela Merkel’in meşhur dekoltesi, partisinden milletvekili adayı olan kadın bir siyasetçi tarafından seçim kampanyasında kullanılınca yeni bir tartışma başladı.

  HIRİSTİYAN Demokratlar’ın (CDU) Berlin’den Federal Parlamento için aday gösterdiği Vera Lengsfeld’in (57) seçim afişlerinde, Merkel, geçen yıl Oslo Operası’nda çekilen dekolteli fotoğrafıyla görülüyor. Bu fotoğrafa, Lengsfeld’in benzer bir dekolteye sahip elbiseyle çektirdiği fotoğraf eşlik ediyor. Afişte, “Bizim sunacak daha çok şeyimiz var” yazıyor. Muhafazakar bir partinin adayının seçimleri “göğüs farkıyla” kazanma çabası tepki çekti. Türklerin yoğun olduğu Kreuzberg semtinden aday olan Lengsfeld’in ziyaretçi patlaması yaşayan internet sitesine, “Bunun adı ahlaksızlık” gibi notlar bırakıldı.      

  CDU: Biz onaylamadık

  CDU sözcüsü, “Bu afişi biz onaylamadık” dese de, Lengsfeld “Klasik afişlerle bu kadar ilgi çekemezdim. Siteme girenlerin 10’da biri siyasi programıma baksa, yeter” diyerek memnuniyetini dile getirdi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı