Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sümeyye'den bronz madalya

Büyük Bayanlar Judo Dünya Kupası'nda mücadele eden 48 kilo sporcularından Sümeyye Akkuş, bronz madalya kazandı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Çek Cumhuriyeti'nin başkenti Prag'da süren kupada, tatemiye çıkan Sümeyye Akkuş, sırasıyla Ukraynalı ve İtalyan rakiplerini yenmesine rağmen yarı finale çıkma maçında Çinli sporcu Shugen Wu'ya yenildi. Repesaj maçlarına kalan Türk sporcu, burada iyi bir performans sergileyerek, ilk maçında İrlandalı Lisa Kearney, üçüncülük maçında da İtalyan rakibi Valentina Moscat'ı saf dışı bırakarak, bronz madalyanın sahibi oldu.

Kupada mücadele eden diğer sporculardan 52 kiloda Aynur Samat, Kazak ve Çek rakiplerini yenmesine rağmen, İtalyan sporcu Rosalba Forciniti'ye yenilince repesaj maçlarına kaldı. Repesaj maçlarına da iyi başlayan Türk judocu, Arnavut sporcu Meriem Moussa'yı mağlup etti. Aynur Samat, üçüncülük maçında Alman rakibi Mareen Kraeh'e yenilince, müsabakaları beşinci sırada tamamladı.

Günün diğer maçlarında ise 63 kiloda yarışan Selda Karadağ iki maç, Büşra Katipoğlu da bir maç kazanmasına rağmen dereceye giremedi. 57 kiloda mücadele eden Nazlıcan Özerler ise ilk maçında Kazak rakibine yenilerek, müsabakalara erken veda etti.

8 bayan sporcudan oluşan Judo Milli Takımı, Olimpiyat Oyunları'na yönelik puan toplama müsabakası niteliğindeki kupada, ilk günü 48 kiloda mücadele eden milli judocu Sümeyye Akkuş'un almış olduğu bronz madalya ile kapattı.

Bunları da Beğenebilirsiniz