« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sümeyye Kentli dördüncü bitirdi

17. Akdeniz Oyunları'nda halter kadınlar 69 kilo müsabakalarında Mısırlı sporcu Esmat Ahmed hem koparmada hem silkmede altın madalya kazanırken, milli halterci Sümeyye Kentli her iki dalda da 4'üncü oldu ve madalya alamadı.

A.A
SON GÜNCELLEME
Erdemli Kapalı Spor Salonu'ndaki kadınlar 69 kilo finalinde, koparmada 106 kilo kaldıran Mısırlı sporcu Esmat Ahmed altın madalya kazandı. Gümüş madalyayı Tunuslu sporcu Ghada Hassine 105 kilo ile alırken, bronz madalyayı İspanyol sporcu Sheila Ramos Gonzalez 95 kiloluk kaldırışıyla elde etti. Milli halterci Sümeyye Kentli ise koparmada 94 kilo kaldırarak dördüncü sırada kaldı ve bronz madalyayı kaçırdı.

Esmat Ahmed, koparmada kaldırdığı 106 kiloyla, vatandaşı Abir Khalil'in Akdeniz Oyunları rekorunu egale etti. Silkmede de altın madalyanın sahibi 126 kilo kaldıran Mısırlı sporcu Esmat Ahmed'in oldu. Mısırlı sporcu, bu kategoride de Mısırlı Nahaia Mohamed'e ait 125 kilo olan oyunlar rekorunu kırdı. Yarışmada Tunuslu Ghada Hassine 122 kilo kaldırarak gümüş madalya, İspanyol sporcu Sheila Ramos Gonzalez ise 121 kilo kaldırarak bronz madalyaya uzandı. Milli halterci Sümeyye Kentli silkmede kaldırdığı 120 kiloyla dördüncü sırayı elde etti ve madalya alamadı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler