GeriSpor Sümer: Öç alır gibi ceza
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sümer: Öç alır gibi ceza

Eski Trabzonspor Başkanı Özkan Sümer, FIFA'nın Türk Milli Takımı'na verdiği cezanın öç alma duygusundan kaynaklandığını ileri sürdü.


Palandöken Kış Turizm Merkezi'nde kayak öğretmeni Haluk Nakipoğlu'nun nezaretinde kayak dersi alan Sümer, ilk defa kayak yapmayı denediğini ifade ederek, “Başarılı olacağıma inanıyorum” diye konuştu.

Trabzon'da ve futbol gündemindeki olayları, AA muhabirine değirlendiren Sümer, son dönemlere kadar Trabzon'un şiddet olaylarının en az yaşandığı illerden birisi olduğuna dikkat çekerek, “Son yıllarda malesef üzücü bir şekilde futbol dünyasına giren şiddet olayları var. Bunlar haraç grupları veya mafya olarak ifade ediliyorlar. Bunun mafya olayı mı veya organize hadiseler mi bilmiyorum” diye konuştu.

“Trabzon'da bir kısım futbolcuları tehditle veya zorlamayla haraca bağlamak isteyen insanların varlığı yadsınamaz” diye konuşan Sümer, son günlerde bir kısım sokak olaylarına da tanık olunduğunu belirterek, “Çok övündüğümüz Trabzon yapısında böyle olumsuz bir değişim yaşanıyor” diye konuştu.

FIFA'NIN CEZASI

Türk Milli Takımı'nın İsviçre maçında yaşanan olaylardan dolayı bir ceza alacağının beklendiğini fakat bu boyutta ilk defa bir ceza verildiğine işaret eden Sümer, “Cezanın çok adil, caydırıcı ve sistemin içerisindeki bir gerekliliğinden çok bir öç alma duygusundan kaynaklandığı düşünüyorum” dedi.

Türkiye-İsviçre maçında seyircilerin olumsuz tepkisinin olmadığını hatırlatan Sümer, değerlendirmesini şöyle sürdürdü:
“Havaalanında yaşanan bir kısım olayları de gözardı etmiyorum. Ama böylesine büyük bir cezanın yapılan hataları karşılığı olduğunu düşünmüyorum. Ayrıca süreç tamamlanmış değil. İki tane daha aşaması var. Bu süreç içerisinde daha haklı bir cezanın ortaya çıkacağına kesin gözüyle bakıyorum. Yine de ilk başından beri ülkemize nasıl bakıldığı görüldüğü açısından çok rahatsızlık verici bir hadise. Rahatsız edici bir şekilde aşağılayıcı, ödsel duygu ve düşüncülerle yaklaşarak cezalandırma yolunu seçilmiştir. Asıl rahatsızlığım budur. Cezanın bu sınırda kalacağına ihtimal vermiyorum.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle