Sümer Holding’in pazarlığı başlıyor

Hürriyet Haber
22.03.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

Sümer Holding'e ait 3 işletme ile Soda Sanayii A.Ş.'deki hissenin blok satışı için açılan ihalelerin nihai pazarlık görüşmeleri, yarın yapılacak. Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, yarın Sümer Holding'e ait Afyon Sincanlı Yapağı İşletmesi'nin, Salihli Palamut ve Valeks İşletmesi'nin, Kahramanmaraş Pamuklu Sanayi İşletmesi'nin nihai pazarlık görüşmeleri gerçekleştirilecek.

Pazarlık görüşmeleri, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın toplantı salonunda noter huzurunda ve kamuoyuna açık olarak yapılacak.

Bu arada yaarın yapılacak duyurularla, TDİ'ye ait Antalya ve Trabzon Limanları için, 30 yıl süre ile ‘‘işletme hakkı verilmesi’’ amacıyla yeniden ihaleye çıkılıyor.

Kapalı zarf içerisinde teklif almak ve görüşmeler yapmak üzere, pazarlık usülü ile gerçekleştirilecek ihalede son teklif verme tarihi, 27 Nisan 1998 olarak belirlendi.

Söz konusu limanlar için teklif sahiplerinin, ihaleye katılabilmek amacıyla, her liman için 50 milyar lira tutarında geçici teminat yatırmaları gerekiyor. Teklif sahipleri, ihale konusu limanlar hakkında, İhale Şartları Belgesi ve tanıtım dokümanını 25 Mart'dan itibaren 20 milyon lira karşılığı ÖİB'den temin edebilecekler.


Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı