Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Sümela’dan barış mesajı

  Osman ŞİŞKO-Muhammet KAÇAR- Fatih TURAN / DHA
  16 Ağustos 2012 - 00:00Son Güncelleme : 16 Ağustos 2012 - 00:17

  Trabzon Maçka’daki tarihi Sümela Manastırı’nda bu yıl 3’üncüsü düzenlenen ayini yöneten Fener Rum Patriği Bartholomeos, Meryem Ana’nın göğe yükseliş gününde dua etmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi.

  Bartholomeos, dün yapılan ayinde, “Başbakanımızın eşi Sayın Emine Erdoğan’ın da bizzat ziyaret ettiği Myanmar’daki zulüm hepimizin kalbini yaralamıyor mu? Her şeye rağmen maalesef dünyada din adına işlenen cinayetler, kıyımlar, sürgünler devam etmektedir. İnsanoğlu ve biz din adamlarının gayretli çalışmalarına rağmen bu ayıptan maalesef kurtulamadık” dedi. Ayini, yaklaşık 300 kişi izledi. Açılış ilahisinin ardından önce Yunanca sonra Türkçe konuşan Bartholomeos, 3 ayinin de mutlu bir tesadüf eseri Ramazan ayının bereketine ve manevi zenginliğine tesadüf ettiğini söyledi. Konuşmanın ardından ayin, ilahilerle devam etti. /images/100/0x0/55eab78ff018fbb8f89233e3

  DHA muhabirini ağaçlar kurtardı

  SÜMELA Manastırı’ndaki ayini izlemek için tepedeki manastıra doğru otomobiliyle çıkan DHA muhabiri Fatih Turan, karşılaştığı minibüse yol vermek için yolun sağına yanaştı. Minibüsün geçmesinin ardından kalkmak isterken, Turan’ın geri kaçırdığı otomobil uçuruma doğru düştü. Araç, ağaçlara çarparak durdu, Turan, kazadan yara almadan kurtuldu. Şoka giren Turan’a, olay yerine çağrılan ambulanstaki sağlık görevlileri müdahale etti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı