Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sulu gözlü jön dönemi

Jön kavramı zaman içinde evrim geçirdi, sarsılmaz, ağlamaz, duygularını yansıtmaz erkeklerin yerini romantik yakışıklılar almaya başladı. Artık dizilerin 'ağır abi'leri, gözyaşlarını gizleme gereği duymuyor.

Ayşegül ŞAHİN
SON GÜNCELLEME

Emre Kızılırmak / Foto Galeri

Nejat İşler / Foto Galeri

Kıvanç Tatlıtuğ / Foto Galeri

Kenan İmirzalıoğlu / Foto Galeri

Ezel'in Ömer'i aslında kim?

Ezel Behlül'ü 10'a katladı

Son yıllarda alıp başını giden yerli dizi furyası, jön kavramının da değişmesine yol açtı. “Ağır abi”likten şaşmayan, canı yansa bağırmayan, içi yansa ağlamayan jönler giderek yumuşamaya, daha insani tepkiler vermeye başladı. Artık gözyaşları zayıflığın simgesi değil. Kıvanç Tatlıtuğ, Kenan Imirzalıoğlu, Nejat Işler ve Emre Kızılırmak da bu değişimin en iyi örnekleri...

Tatlıtuğ “Aşk-ı Memnu”da yasak aşkı yüzünden bağıra bağıra ağladı, Imirzalıoğlu ise “Ezel”de annesinin sert çıkışı karşısında gözyaşlarını tutamadı. Işler “Kapalıçarşı”, Kızılırmak da “Aşk Bir Hayal”in duygusal sahnelerinde boy gösterdi. Bu durum tepki değil özellikle kadın hayranlarının onayını aldı, hayran kitlelerini artırdı. Bu gidişle akımın devamı gelecek, daha pek çok yakışıklı oyuncu kamera karşısında gözyaşı dökecek gibi görünüyor.

DİĞER HABERLER

  

  


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler