İSTANBUL HABERLERİ

Sultanbeyli’nin Sosyal Projeleri Destek Gördü

IHA
09.07.2015 - 14:25Son Güncelleme : 09.07.2015 - 14:26
IHA

Sultanbeyli Belediyesi’nin İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) 2015 Bağımlıkla Mücadele Mali Destek Programı kapsamında hazırlamış olduğu “Ben de Varım” projesi desteklenmeye hak kazandı. Projeyle bağımlılığa karşı mücadelede gençler “Ben de Varım” diyecek.
Sultanbeyli Belediyesinin bir projesi daha İSTKA tarafından destekleniyor. Gençler arasında son dönemde hızla yaygınlaşan madde bağımlılığı sorunu üzerinde çalışmalar yürüten Sultanbeyli Belediyesinin, İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) 2015 Bağımlıkla Mücadele Mali Destek Programı kapsamında hazırlamış olduğu “Ben de Varım” projesi hibe kazandı. Bu projeyle bağımlılıkla mücadelenin çeşitli aşamalarında hem gençlerle hem de madde bağımlılığını önlemeye çalışan kurumlarla işbirliği yapılacak ve farklı faaliyetler gerçekleştirilecek. 12 ay sürecek olan “Ben de Varım” projesi faaliyetleri kapsamında Sultanbeyli Aile Rehberlik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi (SARDEM) kurulacak.
Gençlere yönelik bir gençlik platformunun kurulması da sağlanacak ve bağımlılık, mentörlük takip sistemi oluşturulacak. Projenin sosyal destek boyutundaki hizmetleri de rehberlik ve psikolojik destek ve terapi çalışmaları ile hedef grup, süpervizyon ve mentörlük faaliyetleri yürütülerek bağımlılıkla mücadele alanında kapsayıcı bir destek altyapısı kurulacak. Yapılacak çalışmalar ve anket faaliyetleri sonucunda elde edilecek veriler ile Sultanbeyli madde bağımlılığı risk haritası ve eylem planı hazırlanarak, ilçe genelinde toplumsal düzeyde bağımlılıkla mücadele alanında farkındalık arttırılmış olacak. Projede Sultanbeyli Kaymakamlığı, Yeşilay, Marmara Belediye Birliği, UCLG MEWA ve Bağcılar Belediyesi de ortak ve iştirakçi olarak destek veriyor.
“Ben de Varım!” projesi dışında Sultanbeyli Belediyesinin iştirakçi olarak katılım sağladığı iki proje de desteklenmeye hak kazandı. Bağcılar Kaymakamlığı tarafından yürütülecek olan “Yeni Bir Ben Bağımlılık Sosyal Destek ”projesi de madde bağımlılığı ile mücadele alanında kamu kurumları arasındaki koordinasyonun arttırılması amacıyla Sultanbeyli Belediyesinin katılımıyla yürütülecek.
Sultanbeyli Belediyesi’nin iştirakçi olduğu bir diğer İSTKA projesi de sağlık turizmi alanında destek gördü. Özel işletmelere yönelik Sağlık Turizmi Merkezi İstanbul Destek Programı kapsamında Özel Saygı Hastanesi tarafından yürütülecek “Uluslararası Hasta Koordinatörlüğü Kurulması ve Kalite Geliştirme Projesi” de Sultanbeyli ilçesinin sağlık turizmi alanında söz sahibi olmasına destek sağlayacak ve ilçemizdeki sağlık hizmet kalitelerinin arttırılması, uluslararası hastaları da kapsayacak şekilde iyileştirilmesi ve geliştirilmesi amaçlanıyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Sultanbeyli’nin Sosyal Projeleri Destek Gördü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Temmuz 2015 tarihinde saat 14 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sultanbeyli’nin Sosyal Projeleri Destek Gördü haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL YOL DURUMU
  İstanbul3 DERECE
  Yol durumu »
  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  08 Eylül 2017, Cuma
  • İmsak
   04:45
  • Guneş
   06:30
  • Öğle
   13:13
  • İkindi
   16:49
  • Akşam
   19:34
  • Yatsı
   21:05
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı