Gündem Haberleri

  Sultanahmet'te Ramazan hazırlığı

  A.A
  18.08.2009 - 17:24 | Son Güncelleme:

  Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, 2010 Danışma Kurulu Toplantısında, bu yılki ramazan etkinliklerinin, “2010'da ramazanda İstanbul'da buluşalım” temasıyla hazırlanmasını önerdiğini bildirdi.

  Demir, yaptığı yazılı açıklamada, üyesi olduğu 2010 Danışma Kurulunun dün yapılan toplantısında, Sultanahmet'teki ramazan etkinliklerinin ele alındığını belirtti.
  Mustafa Demir, toplantıda, etkinliklerin, “müşteriye davranıştan hijyene, koku ve temizlik denetiminden kalite kontrolüne, tarihi dokuya uygun tasarlanmış stantlara, ferah hareket olanağının sağlandığı yerleşime kadar önceki yıllardan farklı olarak Sultanahmet'te yapılacağını anlattığını” ifade etti.

  Ramazan etkinliklerinin bu yıl, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile İstanbul 2010 Ajansı temsilcisinin gözlemci olarak izlemesini tavsiye ettiğini belirten Demir, şunları kaydetti:
  “İstanbul'un Avrupa Kültür Başkenti olması da göz önüne alınarak '2010'da Ramazan'da İstanbul'da buluşalım' temasıyla hazırlanmasını önerdim. Böylelikle, başta İslam ülkeleri olmak üzere dünyanın tüm ülkelerine çağrı yaparak Fatih Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve 2010 Ajansı'nın birlikte gerçekleştireceği ve yürüteceği bir etkinliğin yapılmasında yarar olacağını söyledim.

  Birlikte Sultanahmet'ten Eyüp'e, Üsküdar'dan Beyazıt'a Gülhane'den Hırka-i Şerif'e bütün İstanbul'u kapsayan etkinliklerle, ramazan ayında yardımlaşma, hoşgörü, saygı ve sevgi gibi soyut ve somut mirasımızı İstanbul sahnesinde bütün dünyaya gösterme olanağına kavuşuruz.”

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı