Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Sultan’ın katil zanlısını halı tüyü tutuklattı

  Neşet KARADAĞ- Fatih KARAÇALI/ADANA,(DHA)
  17 Şubat 2006 - 14:42Son Güncelleme : 17 Şubat 2006 - 16:19

  Adana'da evinde elleri çamaşır ipiyle, ağzı ise eşarpla bağlı halde bıçaklanarak öldürülmüş bulunan 13 yaşındaki Sultan G.’nin katil zanlısı 29 yaşındaki eniştesi A.D. tutuklandı. Olay yerindeki halının tüyünün ceketinin üzerinde bulunması ve bazı şüpheli deliller dikkate alınarak tutuklanan A.D., suçsuz olduğunu savundu.

  14 Şubat’ta, bıçaklanarak öldürülen 23 Nisan İlköğretim Okulu 6’ncı sınıf öğrencisi Sultan G.’nin cesedini, aynı gün saat 18.50'de işten dönen 22 yaşındaki ağabeyi Mustafa G. bulmuştu.

  Sultan G.’nin katil zanlısı olarak, daha önce talihsiz kıza cinsel tacizde bulunduğu da ileri sürülen, ablası R.D.’nin eşi A.D., gözaltına alınmıştı.

  Enişte A.D., sorgulamasının ardından dün akşam adliyeye çıkarıldı. Nöbetçi Cumhuriyet Savcılığı’nda ifadesi alınan A.D., tutuklanma istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Adana nöbetçi 4’üncü Sulh Ceza Mahkemesi’ndeki ifadesinde baldızı Sultan’ı öldürmediğini, olay saatinde işyerinde olduğunu söyleyen A.D., şöyle dedi:

  ‘YEĞEN SEVGİSİ YÜZÜNDEN İFTİRA ATTI’

  “Ben galeriada telefon işi yapan bir şirkette çalışıyorum. Olay günü saat 08.50’de patronum beni evimden alıp, işe götürdü. Saat 11.00’de bir işyerinin telefon bakımı için gittik. Döndükten sonra saat 18.30’a kadar işyerimden ayrılmadım. Eşim telefon açtığında baldızımın öldürüldüğünü öğrendim. Eşimle birlikte daha sonra olay yerine gittim. Ben kendisine daha önce de cinsel tacizde bulunmadım. Kayınbiraderim askerde olduğu için 3 yıl kayınvalidemin evinde kalmıştık. Kayınbiraderim askerden dönünce başka bir eve taşındık. Bu süre zarfında baldızım Sultan benim oğlum Emircan’ı çok seviyordu. Bizim evlerinden ayrılmamıza kızıp, bana bu iftirada bulunmuş olabilir. Ben kendisine cinsel tacizde bulunmadım.”

  CEKETİNDEKİ TÜY

  A.D., olay yerindeki halının tüylerinin ceketinin üzerinde bulunduğu hatırlatılıp, tüylerin cekete nasıl bulaştığı sorulduğunda, “Aynı halıdan bizim evde de var. Ceketimi işten geldiğimde bazen halının üzerine bırakıyorum. Oradan bulaşmış olabilir. Ayrıca, olay yerine gittiğimde de olay yerine giren berber ve bazı kişilerle kucaklaşmıştım, onlardan da bulaşmış olabilir” diye kendini savundu.

  Mahkeme hakimi, ceketindeki halı tüyleri ve diğer bazı şüpheli deliller bulunduğunu da değerlendirerek, A.D.’nin cinayet suçundan tutuklanmasına karar verdi.

  18 YIL HAPSİ İSTENİYOR

  Adana'nın Ova Mahallesi 23 Sokak’taki tek katlı müstakil evlerinde tecavüz edilmek istenen, vücudunun alt kısmı çıplak halde ve 10 yerinden bıçaklanmış cesedi bulunan Sultan G.’nin katil zanlısı eniştesi A.D., baldızına cinsel taciz iddiasıyla da yargılanacak. Sultan’ın ablası R.’nin eşi olan A.D., 19 Nisan’da hakim karşısına çıkacak.

  Sultan’ın evli diğer ablası Z.İ., enişteleri A.D.’nin kızkardeşine tacizde bulunduğu iddiasıyla 16 Aralık 2005’te savcılığa suç duyurusunda bulundu, 3 Ocak 2006’da ise kardeşinin kendisine yalan söylediğini bildirdiğini söyleyerek şikayetinden vazgeçti.

  A.D., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

  Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Levent Budak, hazırladığı iddianamede, A.D. hakkında ‘Çocuğa cinsel istismar’ suçundan TCK’nın 103’üncü maddesi 1, 3 ve 4’üncü fıkralarına göre dava açtı. Adana 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanacak olan A.D.’nin 6 yıldan 18 yıla kadar hapis cezasıyla yargılanması istendi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı