Gündem Haberleri

  Sultan’ı ben öldürmedim sperm örneği de veririm

  Neşet KARADAĞ- Fatih KARAÇALI/DHA)
  17.02.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Adana’da evinde elleri çamaşır ipiyle, ağzı ise eşarpla bağlı halde bıçaklanarak öldürülmüş bulunan 13 yaşındaki Sultan Gümüş’ün ölümündeki sır perdesi aralanmadı.

  Daha önce Sultan’ı taciz ettiği gerekçesiyle hakkında dava açılan 29 yaşındaki eniştesi A.D. suçsuz olduğunu iddia etti. A.D, polisteki sorgusunda, daha önceki taciz olayında söylediği "Ben yapmadım, sperm örneği de veririm" sözlerini tekrarladı. A.D’nin kan örneği alınıp polis tarafından özel kurye ile İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

  Polisin ifadelerine başvurduğu ailenin fertleri, Sultan Gümüş’ün taciz iddialarının yalan olduğunu savundu. Zanlı A.D’yi, Sultan’ın ablası olan eşi R. ile hakkında şikayette bulunan baldızı Z.İ. de savunup cinayetin bir başkası tarafından işlenmiş olabileceğini bildirdi.

  KARDEŞİMİZ YALANCI /images/100/0x0/55ea3552f018fbb8f87170aa

  Zanlının eşi olan ablası R.D. ile birlikte adliyeye gelen Z.İ. "Eniştemden şüphelenmiyorum. Kardeşim, bana yalan söylediği için şikayetten vazgeçtik. Kardeşimin öldürülmesiyle ilgili hiçbir şey bilmiyoruz. Yalnız, evden 500 YTL de alınmış. Ne olduğunu bilmiyoruz. Dilekçeyi geri almaktan pişmanlık duymadık" dedi.

  ÖĞRETMENİNEDEANLATMIŞ

  R.D. de, katil zanlısı eşi A.D’nin suçsuz olduğunu belirtti. Kızı öldürülen anne Nimet Gümüş ise cinsel tacizin ardından cinayetle de suçlanan damadından şüphelenmediğini, böyle bir yapacağını sanmadığını söyledi. Sultan Gümüş’ün eniştesi tarafından taciz edildiğini okulunda rehber öğretmene de anlattığı ve psikolog yardımı aldığı belirlendi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı