TEKİRDAĞ HABERLERİ

Süleymanpaşa Belediyesi’nden İnşaatlara Sıkı Denetim

IHA
13.10.2015 - 10:34Son Güncelleme :

TEKİRDAĞ'DA SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ ZABITA EKİPLERİ TARAFINDAN İNŞAATLAR DENETLENDİ.

IHA

Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri, sürdürdükleri rutin yapı denetim kontrolleri sırasında ruhsatsız ve güvenlik önlemleri alınmamış inşaatlara tutanak tuttu.
Tekirdağ’da zabıta ekipleri 3194 sayılı imar kanununun 32. maddesi gereği yaptığı denetimlerde inşaat ruhsatlarını, plan ve proje onaylarının ruhsat ile birbirini tutup tutmadığının kontrolünü, inşaatların çevre güvenlik önlemlerinin alınıp alınmadığını, inşaatın teknik özelliklerini belirten levhanın binanın görünen yerine konulmasını ve inşaat malzemelerinin yaya kaldırımları üzerinde bırakılmaması konusunda çalışan işçileri uyararak kontrollerini yaptılar.
Yapılan kontrollerde güvenlik önlemleri ile plan ve projeleri tam olan inşaat sahipleri duyarlılıklarından dolayı tebrik edilirken kaçak yapılaşma ve inşaatlarda güvenlik önlemi almayan yapı sahiplerine karşı denetimlerin devam edeceği ifade edildi.
“HUKUKİ YOLLARI TAKİP EDİN”
Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, kesinlikle kaçak ve kural dışı yapılaşmaya göz yummayacaklarının altını çizerken, “Kentimiz her geçen gün daha büyümeye devam ederken, bununla beraber inşaat sektörü de hızla büyümeye devam ediyor. Kaçak yapılaşmayla ilgili kanun ve yasalar neyi emrediyorsa ekiplerimiz ona göre hareket ediyorlar. Vatandaşlarımız yapacakları yapılarda mutlaka hukuki yolları takip etmeliler" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden Süleymanpaşa Belediyesi’nden İnşaatlara Sıkı Denetim hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Ekim 2015 tarihinde saat 10 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Süleymanpaşa Belediyesi’nden İnşaatlara Sıkı Denetim haberi güncellenecektir.

TEKİRDAĞ NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:29
 • Guneş
  08:17
 • Öğle
  13:15
 • İkindi
  15:35
 • Akşam
  17:50
 • Yatsı
  19:26
Sayfa Başı