TEKİRDAĞ HABERLERİ

Süleymanpaşa Belediye Meclisi’nde Tarım ve Fırsat Eşitliği komisyonları kuruldu

DHA
07.04.2016 - 15:02Son Güncelleme :
DHA

TEKİRDAĞ,(DHA)- TEKİRDAĞ’da Süleymanpaşa Belediye Meclisi 2016 yılı Nisan ayı meclis toplantında İmar ve Bayındırlık Komisyonu, Plan ve Bütçe Komisyonu, Çevre Sağlık ve Diğer İşler Komisyonu ile Kültür Komisyonu seçimleri yapılırken Süleymanpaşa Belediye Meclisi üyelerinin oy birliği ile Tarım ve Fırsat Eşitliği komisyonlarının kurulmasına karar verildi.

Süleymanpaşa Belediye Meclisi İhtisas Komisyonları’nın bir yıllık görev süresinin dolması üzerine yeniden seçimler yapılırken yeni komisyonlar şu şekilde oluştu:

İmar ve Bayındırlık Komisyonu: İlhan İmrak, Mustafa Özdemir, Ergün Güleryüz, Nevzat Bahar, Berk Öge. Plan Ve Bütçe Komisyonu: Deniz Taner, Filiz Çelik, Gönül Dinçer, Abdülrahim Kar, Ali Darıcı. Çevre Sağlık Ve Diğer İşler Komisyonu: Alpay Kutal, Ali Tunç Saygun, Veysel Kaplan, Şükriye Gündüzler, İrfan Demir. Kültür Komisyonu: Edibe Akçakaya, Deniz Taner, Hülya Karaağaç, Nurettin Değirmenci, Sabri Çınar. Tarım Komisyonu: Münür Karaevli, Veysel Kaplan, Filiz Çelik, Selami Altunay, Ali Rıza Eti. Fırsat Eşitliği Komisyonu: Meral Özdemir, Ali Tunç Saygun, Hülya Karaağaç, Sebahattin Tiryakioğlu, Şükriye Gündüzler.

Süleymanpaşa Belediye Meclisi Nisan ayı toplantısında görev süresi dolan ihtisas komisyonlarının seçimlerinin yanı sıra Tarım Komisyonu ve Fırsat Eşitliği Komisyonunun kurulması konusu da görüşüldü. Tarım Komisyonu ile ilgili açıklamalarda bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat; “Şuanda bizim şehrimizin ekonomisini ayakta tutan tarımdır. Her ne kadar belediye ile çok alakalı olmasa da Tarımsal Destek Birimimizin yanı sıra tarımın ekonomiye katkısını arttırmak, çiftçimizin daha fazla yanında olmak, tarıma daha fazla eğilebilmek için böyle bir komisyon kurulmasını istedik.” dedi.

Son olarak Fırsat Eşitliği Komisyonunun kurulmasına dair görüşmeler yapılırken komisyon ilgili açıklama yapan Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Gülferah Güral; “Tüm vatandaşların belediye hizmetlerine eşit bir şekilde ulaşmasını sağlamak amacıyla komisyonumuzun görevi olacaktır. İhtiyaç duyulan konuları meclise taşıyacak komisyon kadın, çocuk, engelli gibi dezavantajlı tüm kesimlere belediye hizmeti ve şehir avantajlarından eşit oranda yararlanmalarını sağlamaya çalışacaktır.” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden Süleymanpaşa Belediye Meclisi’nde Tarım ve Fırsat Eşitliği komisyonları kuruldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Nisan 2016 tarihinde saat 15 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Süleymanpaşa Belediye Meclisi’nde Tarım ve Fırsat Eşitliği komisyonları kuruldu haberi güncellenecektir.

  TEKİRDAĞ NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ekim 2017, Cuma
  • İmsak
   05:39
  • Guneş
   07:19
  • Öğle
   13:06
  • İkindi
   16:06
  • Akşam
   18:31
  • Yatsı
   20:00
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı