Gündem Haberleri

  Süleymaniye baskınının paşası serbest

  Ayşegül USTA-Serpil KIRKESER/İSTANBUL
  14.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Golcük Donanma Komutanlığı’nda ele geçirilen ve Balyoz’un devamı niteliğinde olduğu öne sürülen belgelere ilişkin soruşturmada, 11 Türk askerinin başına ABD askerlerince çuval geçirilen Süleymaniye baskınında Özel Kuvvetler Komutan Yardımcısı olan emekli Tuğgeneral Abdullah Kılıçarslan’ın da aralarında bulunduğu 4 kişi ifade verdi.

  Kılıçarslan, emekli Tümgeneral Hüsnü Can Teler ve iki muvazzaf asker dün sabah 09.00 sıralarında Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’ne geldi. Soruşturmayı yürüten Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Ayar’a şüpheli olarak yaklaşık 5 saat ifade veren Kılıçarslan ve 3 asker serbest kaldı.
  Hasdal’da beyin kanaması
  Balyoz davasının tutuklu sanığı Tuğgeneral Kasım Erdem ise Hasdal Cezaevi’nde beyin kanaması geçirdiği için GATA’da yoğun bakım servisinde tedavi altına alındı. Tuğgeneral Erdem 72 saat gözlem altında tutulacak. Devam eden Balyoz soruşturmasında Tuğamiral Sadi Ünsal, Tümamiral Fikret Güneş, Korgeneral Korcan Pulatsü, Korgeneral Ziya Güler, Tümamiral Erdem Caner Bener, Korgeneral Rıdvan Ulugüler, Tuğgeneral Kubilay Baloğlu ve Koramiral Abdullah Can Erenoğlu da aralarında bulunduğu 54 kişi tutuklanmıştı.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı