Gündem Haberleri

  Şule Perinçek'ten cezaevi çıkışında açıklama

  Mehmet YİRUN/MURATLI (Tekirdağ), (DHA)
  02.10.2008 - 13:36 | Son Güncelleme:

  ERGENEKON operasyonu kapsamında tutuklandıktan sonra Tekirdağ özel güvenlikli F Tipi Cezaevi’nde kalanların yakınları bayram ziyaretine geldi. Sanık yakınlarının bir bölümü çıkışta cezaevi önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

  Şeker Bayramı nedeniyle Adalet Bakanlığı’nın talimatı ile cezaevlerinde hükümlü ve tutuklu yakınları açık görüş yaptı. Tekirdağ F Tipi Cezavevi’ne hükümlü ve tutuklu yakınları sabah saat 09.30’da geldi. Cezaevinden ilk olarak Muzaffer Tekin’in eşi ve kızı çıktı. Güneş gözlükleri takan Tekin’in eşi ve kızı basın mensuplarının sorularını cevaplandırmadan araçlarına binerek cezaevinden ayrıldılar.

  Ergenekon sanıkları Doğu Perinçek, Adnan Akfırat, Hikmet Çiçek, Hayati Özcan, Nusret Senem, Serhan Bolluk ve Işık Soner’in yakınları cezaevinden toplu olarak çıktı. Ergenekon sanıklarının İşçi Partili yakınları cezaevi kapısında hatıra fotoğrafı çektirdi.

  14 yaşındaki oğlu Can ile birlikte eşi Doğu Perinçek’le bir saat bayram nedeniyle açık görüş yaptığını söyleyen Şule Perinçek, Türkiye’nin aydınlık bayramlara laik olduğunu ifade etti. Yakında Ergenekon duruşmalarının başlayacağını belirten Şule Perinçek, yargılama sırasında gerçek durumun ortaya çıkacağını anlattı. Şule Perinçek not defterine yazdığı Doğu Perinçek’in bayram mesajını okudu.

  Doğu Perinçek Bayram mesajında, “Türkiye bir krizin içinde. Bu krizden Türkiye büyük çözümlerle çıkacak. Bu sadece Türkiye’de olan bir kriz değil. Ulusal bir kriz. ABD ekonomisi iflas etti. Türkiye borç batağında. AKP bitmiştir. Bundan sonra yapılması gerekenleri İşçi Partisi ortaya koyuyor. Türkiye Kemalist devrimi noktasına girecek. İnsanlığın önünde toplumculuk var. Batı Uygarlığı bitiyor. Doğu uygarlığı hakim olacak. Türkiye bu yeni gelişmede yerini başı dik olarak alacak” dedi.

  Doğu Perinçek’in emekli generallerin hastalanmasından dolayı üzüntü duyduğunu belirten Şule Perinçek, “Teröre karşı mücadele eden üç generalin bu durumda olmasından herkes gibi Doğu Perinçek de çok kaygılı” dedi. Eşinin cezaevinde üç kitap yazdığını belirten Şule Perinçek, bunlardan birinin paşalar, diğerinin Ergenekon'la ilgili olduğunu, diğer kitabı ise kendisinin de bilmediğini söyledi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı