« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sular duruldu

Milli Takım Menajeri Doğan Hakyemez, ‘Şampiyonada oynanan kötü oyun sonrası sinirler gerilince bu tip olaylar oluyor. Ancak bizler gerekli müdahaleyi yaptık. Olayları önledik. Büyültülecek bir şey yok’ dedi.

CELAL DEMİRBİLEK
SON GÜNCELLEME
Oyun şaşırtıyor

Basketbol Milli Takımımız, Avrupa Şampiyonası’nda oynadığı basketbolla herkesi hayal kırıklığna uğratıyor. Devlerin, Litvanya ve Bulgaristan karşılaşmalarında özellikle son çeyrekte ayağa kalkması ve bir şeyler yapması izleyenleri şaşkına çeviriyor. Efes Cup’ta ki, o 12 Dev Adam gitmiş, yerine bambaşka bir takım gelmiş Sırbistan&Karadağ’da. Bu kötü oyun da doğal olarak oyuncuların moralini ve sinirlerini bozuyor.

Tartışma sürdü

Bu gerginlik daha ikinci maçta kendisini gösterdi. Bulgaristan karşısında 12 sayı geriden gelip maçı uzatmada kazanan takımımızda karşılaşma sonrası Mehmet Okur ve Mirsad arasında yaşanan olay sıkıntıyı ayyuka çıkardı. Maçın son anlarında Mirsad, topu elinde tutup, kendisine faul yapılmasını bekleyince Okur kızdı, ‘Niye pas vermiyorsun’ diyerek çıkıştı ve küfür etti. İkilinin ağız kavgası soyunma odasında da sürdü.

Hakyemez açıkladı

Bu olaylardan sonra Milli Takım Menajeri Doğan Hakyemez şunları söyledi: ‘Bulgaristan maçı sonrası topu vermeme yüzünden bir münakaşa oldu. Oynanan kötü oyun sonrası sinirler gerilince bu tip olaylar oluyor. Ancak bizler gerekli müdahaleyi yaptık. Olayları önledik. Bu tip gergin ve sinirli ortamda bu tür olayların olması doğal. Ancak oyuncularımız arasında kesinlikle yumruklaşma olmadı. Biz buna asla izin vermeyiz.’

İbo’nun parmağı kırıldı

Takımın havasının iyi olduğunu ancak bunun sahaya yansımaması sonrası sıkıntıların çıktığını sözlerine ekleyen Hakyemez,Maçlarda Türk halkını sıkıntıya soktuğumuz için de ayrıca üzülüyorum’ dedi. Koç Tanjeviç ise yıldız oyuncuların yıldız gibi oynamadığını belirtirken, ‘Bu tip turnuvalarda takım oyunu oynamak lazım. Ancak bizde bu daha oluşmadı. Herkes bireysel oynuyor. Bu da bizi zorluyor.’ Öte yandan Bulgaristan maçında attığı kritik 3 üçlük maçı kazanmamızı sağlayan İbrahim’in serçe parmağının kırıldığı ve İstanbul’da ameliyat olacağı açıklandı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz