MANİSA HABERLERİ

Sulama Projelerine Yüzde 50 Hibe Desteği Sağlanacak

IHA
04.08.2015 - 16:12Son Güncelleme :

MANİSA GIDA TARIM VE HAYVANCILIK İL MÜDÜRÜ HASAN ÇEBİ, RESMİ GAZETEDE YAYIMLANARAK YÜRÜRLÜĞE GİREN, KIRSAL KALKINMA YATIRIMLARININ DESTEKLENMESİ PROGRAMI KAPSAMINDA, BİREYSEL SULAMA MAKİNE VE EKİPMAN ALIMLARININ DESTEKLENMESİ HAKKINDAKİ TEBLİĞ ÇERÇEVESİNDE 25 PROJENİN HİBE DESTEĞİ ALMAYA HAK KAZANDIĞINI AÇIKLADI.

IHA

Manisa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hasan Çebi, Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında, Bireysel Sulama Makine ve Ekipman Alımlarının desteklenmesi Hakkındaki Tebliğ çerçevesinde 25 projenin hibe desteği almaya hak kazandığını açıkladı.
Program çerçevesinde İl Müdürlüğüne 43 işletmenin müracaatta bulunduğunu söyleyen İl Müdürü Hasan Çebi, “Tarla içi damla sulama sistemi kurulması, tarla içi yağmurlama sistemi kurulması ve güneş enerjili sulama sistemi kurulması konularında İl Müdürlüğümüze 43 müracaat olmuştur. 2015/13 Sayılı tebliğ kapsamında değerlendirilen müracaatlar içerisinde 25 proje sahibi hibe desteği almaya hak kazanmıştır” dedi.
2015 yılı içerisinde toplam 25 projeye yüzde 50 hibe desteği sağlanacağını vurgulayan Çebi, “İlimiz sınırları içerisinde 3 adet güneş enerjili damla sulama sistemi, 14 adet damla sulama sistemi ve 8 adet yağmurlama sulama sistemlerinden oluşan 25 proje 2015 yılı içerisinde hibe desteği kapsamında değerlendirilecektir. Bu projelerin hibeye esas tutarları 1 milyon 45 bin 747,06 TL olup, 522 bin 873,53 TL’si hibe kapsamında değerlendirilecektir. Hibe desteği ile kurulacak olan damla ve yağmurlama sulama sistemleri ile toplam bin 693 dekar arazi proje sonucunda sulanabilir duruma gelecektir” şeklinde konuştu.
Yapılacak projelerin Manisa’ya hayırlı olmasını dileyen Çebi, “Yatırımcılarımız her türlü konuda bilgi almak için İl Müdürlüğümüz bünyesinde oluşturulan İl Proje Yürütme Birimine müracaat edebilirler. Bu projelerin sürdürülebilirliği ilimiz ve ülke tarımı açısından çok önemli. İl Müdürlüğü olarak bu sorumluluğun bilincindeyiz. Yatırımların ilimize hayırlı olmasını diliyor, yatırımcılarımıza da bereketli bir yıl temenni ediyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Sulama Projelerine Yüzde 50 Hibe Desteği Sağlanacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Ağustos 2015 tarihinde saat 16 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sulama Projelerine Yüzde 50 Hibe Desteği Sağlanacak haberi güncellenecektir.

  MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   06:07
  • Guneş
   07:48
  • Öğle
   13:06
  • İkindi
   15:46
  • Akşam
   18:03
  • Yatsı
   19:33
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı