Gündem Haberleri

  Sulama kanalında iki kişi boğuldu

  Fatih KARAÇALI
  23.07.2007 - 19:03 | Son Güncelleme:

  Adana'da, kavurucu sıcaktan bunalıp serinlemek amacıyla sulama kanalına giren, 20 yaşındaki Tahsin Erol ile kimliği henüz belirlenemeyen 20- 25 yaşlarında bir erkek boğuldu.


  Yarım saat arayla yaşanan olayların ilki, saat 16.30 sıralarında Köprülü Mahallesi'ndeki Yeşilbulvar'da meydana geldi. Beyaz eşya servisinde teknik eleman olarak çalışan Tahsin Erol, iş dönüşü arkadaşı Tayyip Çil'e sıcaktan bunaldığını ve serinleyeceğini söyleyerek sulama kanalına girdi. 50 metre yüzdükten sonra kıyıya çıkmak isteyen Erol, kanal içindeki yosunlara takıldı. Yosunlardan kurtulmayı başaramayan Erol, arkadaşının gözleri önünde çırpınmaya başladı. Yüzme bilmediği için suya giremeyen Çil, yardım çağırmak için etrafa bakınırken arkadaşı boğuldu. Olay yerine gelen Büyükşehir Belediyesi'nin arama ve kurtarma ekibi CANKUR'un 30 dakika süren çalışmasının ardından Tahsin Erol'un cansız bedeni olay yerinden 20 metre ileride yosunların arasından çıkartıldı.
  İkinci olay ise Merkez Seyhan İlçesi'ne bağlı Küçükdikili Beldesi yakınlarından geçen sulama kanalında meydana geldi. Kanal kenarında koyun otlatan bir kişi, akıntıyla sürüklenen 20- 25 yaşlarında iç çamaşırlı bir erkek cesedi olduğunu fark ederek 155 Polis İmdat'a ihbarda bulundu. Olay yerine gelen polis ekiplerinin yardımıyla sudan çıkartılan cesedin kime ait olduğu belirlenemedi. 2 ceset, otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu Morgu'na konuldu. Soruşturma sürüyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı