MANİSA HABERLERİ SARIGÖL HABERLERİ

Sulama birliklerinde yeni başkanlar göreve başladı

DHA
30.05.2018 - 14:45Son Güncelleme :
DHA

İZMİR ve Manisa'daki 16 sulama birliğini ziyaret eden DSİ 2. Bölge Müdürü Ali Fuat Eker, eski başkanlara hizmetlerinden ötürü teşekkür plaketi verdi; Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nca atanan yeni başkanlara ise başarı diledi.

Sulama birliklerinde yeni dönem başladı. İzmir ve Manisa'daki 16 sulama birliğinde başkanlar görevlerini Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nca görevlendirilen yöneticilere bıraktı. 16 birliği tek tek ziyaret eden DSİ 2. Şube Müdürü Ali Fuat Eker, eski başkanlara hizmetlerinden ötürü teşekkür belgesi ve plaketi verdi. Yeni başkanları kutlayarak, başarı diledi.

"Sulama birliklerinin hizmetlerinde bundan sonra da herhangi bir aksama yaşanmayacak" diyen DSİ 2. Bölge Müdürü Ali Fuat Eker, "Tarlalara zamanında ve yeterli suyu sağlamak arkadaşlarımızın önceliği her zaman olacak. Üretici kardeşlerimiz ile birlikte kol kola omuz omuza çalışacağız. Kimse herhangi bir mağduriyet yaşamayacak. Hedefimiz çiftçilerimizin ortak malı olan sulama birliklerini daha sürdürülebilir bir mali yapı içerisinde kalkındırmak" dedi.

İZMİR'DE 6 BAŞKAN DEĞİŞTİ

Bayındır Sulama Birliği Başkanı İsmail Ekeroğlu ve Küçük Menderes Sulama Birliği Başkanı Özay Kaptan'ın yerlerine Nadir Kuldal atandı. Menemen Sağ Sahil Sulama Birliği Başkanı Veli Kan ile Menemen Sol Sahil Sulama Birliği Başkanı Recai Önal ise görevi Emin Argun Baran'a devretti. Bergama Kestel Sulama Birliği Başkanı Ramazan Bulut ile Bakırçay Sulama Birliği Başkanı Hakkı Kaya'nın yerlerine ise yeni dönemde Mustafa Taşkın görev yapacak.

MANİSA'DA 10 BİRLİK BAŞKANI GÖREVİ BIRAKTI

Manisa Mesir Sulama Birliği Başkanı İsmet Apak, Gediz Sulama Birliği Başkanı Namık Mamalar ve Sarıkız Sulama Birliği Başkanı Alp Serdar Tuğsal'ın yerlerine Levent Cankılıç atandı. Turgutlu Sulama Birliği Başkanı İbrahim Çevik Budakçı ve Gökkaya ve Çevre Köyleri Sulama Birliği Başkanı Ali Karadeniz'in yerine ise Rızvan Keleşoğlu getirildi. Salihli Sol Sahil Sulama Birliği Başkanı Ali Gürsoy ile Salihli Sağ Sahil Sulama Birliği Başkanı Engin Edik ise koltuğu Numan Özdemir'e devretti. Alaşehir Üzüm Sulama Birliği Başkanı Necdet Türk, Sarıgöl Bağ Sulama Birliği Başkanı Halil Kara ve Sarıgöl Sulama Birliği Başkanı Halil Duran'ın yerine ise Ahmet Işıklı göreve başladı.

VEHBİ SARIHAN / SARIGÖL (Manisa), (DHA)

FOTORĞAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Sarıgöl haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Sarıgöl haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Sulama birliklerinde yeni başkanlar göreve başladı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı