« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Şükrü Saracoğlu Stadı'rı 5 yılda yeniden inşa ettik'

Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı, Yatırımlar ve Projeler Sorumlusu Nihat Özbağı, yeni yılda Fenerium Tribünü'nün tamamen açılmasıyla stat inşaatının tamamlanacağını belirterek, “Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nı 5 yılda yeniden inşa ettik” dedi.

İSTANBUL (A.A)
SON GÜNCELLEME

Özbağı, yaptığı açıklamada, stat inşaatına 1999 yılının Ağustos ayında başladıklarını belirterek, “Önce Migros tribününü yaptık. Sonra Telsim ve Maraton tribününü bitirdik. Şimdi Fenerium tribünü bitiriyoruz. İkinci yarının ilk maçında bir aksaklık olmazsa Fenerium tribününde üst kısma da seyirci alacağız” diye konuştu.
Fenerium tribünün üst kısmının da açılmasıyla birlikte stat kapasitesinin 52 bin kişi olacağını vurgulayan Özbağı, şöyle devam etti:

“Ancak kapasitenin tamamını kullanmayacağız. Maçlarda kapasitenin biraz altında seyirci alacağız. Stadın güvenliği, emniyeti ve sağlıklı görünüşü açısından böyle düşünüyoruz, ama derbi maçlarda ve Avrupa Kupası maçlarında stadın kapasitesinin tamamını kullanacağız.”

“ISITMA SİSTEMİ PROJE AŞAMASINDA”

Nihat Özbağı, stat inşaatının bitirilmesinin ardından ısıtma sistemi konusunda da çalışmalarının sürdüğünü söyledi.
Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda yeni ısıtma sisteminin önümüzdeki sezon kurulabileceğini vurgulayan Özbağı, “Isıtma sistemi şu anda proje aşamasında. Muhtemelen PSV Eindhoven'ın maçlarını oynadığı Phillips Stadı'nın ısıtma sistemi gibi olacak” diye konuştu.

“FENERBAHÇE'DE TESİS ATAĞI BİTMEZ”

Nihat Özbağı, Fenerbahçe'de tesis atağının yeni yılda da devam edeceğini söyledi.

Yeni projelerle ilgili çalışmalarının devam ettiğini kaydeden Özbağı, “Başkanımızın projeleri var. Fenerbahçe'de tesisleşme yeni yılda da devam edecektir. Fenerbahçe'de tesis atağı bitmez” şeklinde konuştu. Yeni yılın Fenerbahçe taraftarları için en az 2005 yılı kadar mutlu geçmesini dileyen Nihat Özbağı, “Yeni yılda ilk hedefimiz lig ve Türkiye Kupası'nda şampiyonluk yaşamak. Sonra Avrupa'da başarılı olmak var. Herkese mutlu ve huzurlu bir yıl diliyorum” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz