« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şükrü Ergün seyircisiz oynama cezasına tepki gösterdi

Süper Kupa finalindeki olaylar nedeniyle 1 maç seyircisiz oynama cezası alan Galatasaray Kulübü’nün tepkisi çok sert oldu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Fenerbahçe ile oynanan Süper Kupa finalindeki olaylar nedeniyle 1 maç seyircisiz oynama cezası alan Galatasaray Kulübü, cezaya tepki gösterdi. Sarı kırmızılı kulübün basın sözcüsü Şükrü Ergün, konu ile ilgili AMK’ye verdiği demeçte, “Federasyon kendi beceriksizliğinin cezasını Galatasaray’a ödetmeye karar verdi” ifadesini kullandı. Ergün, olaylı karşılaşmanın ardından yaptığı açıktamada, “Bu maçın organizatörü Türkiye Futbol Federasyonu’dur ve her şeyinden onlar sorumludur. Dolayısıyla bu olaylardan dolayı birileri ceza alacaksa, bu, federasyon olmalıdır” diye konuşmuştu.


ESKİŞEHİRSPOR TARAFTARI MAÇI İZLEYEBİLECEK
Öte yandan Türkiye Futbol Federasyonu’nun Süper Kupa ile ilgili özel statüsü, Galatasaray Kulübü’nün cezasını ilginç bir şekle soktu. Statünün 10. maddesine göre, Süper Kupa maçıyla ilgili seyircisiz oynama cezası alan bir kulüp bunu kendi evinde oynayacağı ilk müsabakada çekecek. Bu durumda Galatasaray evinde oynayacağı Eskişehirspor müsabakasını boş tribünler önünde oynayacak. Yine değişen talimata göre misafir takım kendi seyircisini bu müsabakaya getirebilecek. Disiplin Talimatı'nın 99. maddesine göre, Galatasaray - Eskişehirspor maçını stat kapasitesinin yüzde 5 oranında Eskişehirspor taraftarı izleyebilecek. Türk Telekom Arena’nın kapasitesi 52 bin kişi olduğu için, kırmızı siyahlı kulüp 2 bin 600 taraftarını maça getirebilecek. Karşılaşmanın bilet satışları ise maçtan 48 saat önce başlayacak,Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler