Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Suikasta suç duyurusu

  Murat DELİKLİTAŞ / DHA
  11 Mayıs 2010 - 00:00Son Güncelleme : 11 Mayıs 2010 - 01:04

  Türkiye Değişim Hareketi (TDH) Lideri ve Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, CHP lideri Deniz Baykal’a suikast iddiasına adını karıştırdıkları iddiasıyla, CHP Genel Sekreteri Önder Sav ve Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Ateş hakkında suç duyurusunda bulundu. Mustafa Sarıgül’ün avukatı Murat Hazinedar, dün saat 14.00’de İstanbul Şişli Adliyesi’ne gelerek Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusu dilekçesini verdi.

  Hazinedar, Mustafa Sarıgül hakkındaki iddiaların Deniz Baykal’a ait olduğu iddia edilen kasetten sonra, gündemi değiştirmek için yapıldığını söyledi. Suç duyurusu dilekçesini okuyan ve sürecin takipçisi olacaklarını söyleyen Murat Hazinedar, “Dokunulmazlık zırhı ile fikirlerini söyleme hakkını kötüye kullananlara karşı yapabileceğimiz yegane şey, gerek savcılığın gerekse emniyetimizin gereğini yapmasını beklemektir. Yargımıza da emniyet teşkilatımıza da güveniyoruz” dedi.

  Hazinedar, suikast iddialarıyla ilgili İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne gönderilen elektronik postanın tarihi ile eylemin gerçekleştirilmesi için yapıldığı iddia edilen görüşmenin tarihinden yıllar önce Mustafa Sarıgül’ün CHP’den ayrıldığını belirterek, yeni bir siyasi hareketin önderi olan Sarıgül’ün bir suikast gerçekleşmesi halinde herhangi bir yarar elde etmeyeceğini söyledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı