Gündem Haberleri

GÜNDEM

  ‘Suikast’ için gizli duruşma

  Tahsin DOLAVCI, Kemal ATLAN, Hakan TÜRKTAN / DHA
  29 Ekim 2005 - 00:00Son Güncelleme : 29 Ekim 2005 - 01:39

  Başbakan Tayyip Erdoğan’a geçen ayki Kütahya gezisi sırasında suikast girişiminde bulunan 32 yaşındaki Mustafa Bağdat’ın 20 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasına dün başlandı.

  Bağdat, Kütahya Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada, evli bir çocuk babası olduğunu, tekstil işiyle uğraştığını ve aylık gelirinin bin YTL olduğunu söyledi. Mahkeme Başkanı’nın ‘Susma hakkını kullanmak istiyor musun?’ sorusu üzerine sanığın avukatı Hatice Burcu Güngör müvekkilinin bu hakkı kullanmayacağını belirtti.

  19 TANIK Duruşma savcısı Gökhan Mesci, mahkeme heyetinden, ‘kamu güvenliği açısından duruşmanın kapalı yapılmasını’ istedi. Bağdat ve avukatının açık yapılması istemine karşı mahkeme heyeti, gizli duruşma yapmaya karar vererek, salonu boşalttı. Duruşmada aralarında Bağdat’ı tabancasıyla birlikte yakalayan polislerin de bulunduğu toplam 19 kişi tanık olarak dinlendi. Duruşma 24 Kasım 2005 tarihine ertelendi.

  Gerçeği yazın

  SUİKAST sanığı Mustafa Bağdat, adliyeye götürülürken gazetecilere, ‘Gerçekleri yazın, şehitler verdik’ diye bağırdı.

  Ücretsiz savunma

  MUSTAFA Bağdat’ın avukatlığını MHP’den ihraç edilen eski Mersin Milletvekili Ali Güngör’ün kızı avukat Hatice Burcu Güngör ücretsiz olarak üstlendi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı