ANKARA HABERLERİ

Suflör kullanmadan yaşamı öğreniyorlar

Dila DİNÇ
10.08.2009 - 00:00Son Güncelleme : 09.08.2009 - 19:41

Oran Küçük Şeyler Akademisi Anaokulu’nda çocuklar suflör kullanmadan yaşamayı öğreniyor. Eğitim programlarını geliştiren Anaokulu, çocukların gelişiminin detaylı ve sürekli takiple yapılabileceği görüşünü savunuyor.

Dila DİNÇ

ORAN Küçük Şeyler Akademisi Anaokulu Eğitmenleri alternatif öğretim yöntemleriyle dikkat çekiyor. Akademi eğitmenleri “Suflör kullanmadan yaşamayı öğrenen çocuklar yetiştirmek, topluma ‘çocuksu’ değerleri, insani değerleri sunmak ve yaygınlaştırmak” fikrini eğitimde amaç edindiklerini belirtiyor.
Kişiliği geliştiriyor
Eğitmenler, bir yıl gibi kısa bir sürede başarıya ulaşmalarının temelinde bu fikrin olduğunu ifade ediyorlar. Oran Küçük Şeyler Akademisi Anaokulu Kurucusu Burcu Kılıç eğitimlerindeki farklılığı şöyle anlattı: “Öncelikle, Üstün Dökmen’in çatısı altında çalışmak öğretmenliği ve kişiliği geliştiren bir durum” diye konuştu.

Eğitim sistemi sürekli gelişiyor

BURCU Kılıç “Okulumuzun eğitim sistemi sürekli gelişim içerisinde, bizi ayrıcalıklı kılacak bir dizi çalışmamız var. Bunları şöyle sıralıyoruz; 
Üniversitelerin “Okul öncesi eğitim öğretmenliği” bölümünden mezun öğretmenlerle çalışıyoruz. 
Çocuklarımız haftanın hergünü uzman psikolog ve uzman çocuk doktoru tarafından ilgiyle izleniyor.
Toplu sene sonu gösterilerinin yerine çocuklarımıza bireysel sunumlar yapması konusunda destek olarak, kıyasın önüne geçmeye çalışıyoruz. Ankara’da bu uygulamayı yapan tek anaokuluyuz.
Etkin öğrenmeyi temel alan, çocuk merkezli Gems Fen ve Matematik Programını uyguluyoruz.
Doğru sorular sormaya çok önem veriyoruz. Böylece çocuklarda doğru sorular soruyorlar.  
Çocuklarımızın gelişimi ile ilgili bilimsel ölçütlere dayalı gerçekci geri bildirimler veriyoruz. Böylece anne-babaya çocuğunun gerçekci tanıma olanağı ve daha bilinçli katkıda bulunma fırsatı sunuyoruz.”

Yılda iki kez seminer

Burcu Kılıç “Eğitmenler olarak bizler kaç yıldır burda çalıştı-ğımıza bakılmak-sızın her yıl iki defa eğitim ve gelişimimiz için seminer-lere katılı-yoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Suflör kullanmadan yaşamı öğreniyorlar haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Eylül 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:47
  • Guneş
   06:26
  • Öğle
   12:53
  • İkindi
   16:20
  • Akşam
   18:58
  • Yatsı
   20:26
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı