KONYA HABERLERİ

SÜ'de hobi bahçeleri nefes aldıracak

AA / Abdullah Özkul
26.02.2016 - 13:48Son Güncelleme :
AA / Abdullah Özkul

KONYA (AA) - Selçuk Üniversitesi (SÜ) Alaeddin Keykubat Kampüsü'ne yapımı düşünülen hobi bahçelerinin çalışmalarına başlandı.

SÜ Rektör'ü Prof. Dr. Mustafa Şahin yaptığı yazılı açıklamada, proje tamamlandığında kampüse nefes aldıracak yeni bir yaşam alanı inşa edileceğini bildirdi.

Afyonkarahisar-Konya karayoluna 100 metrelik mesafede yer alacağını belirten Şahin, bahçelerin 40 bin metrekareye kurulacağını ifade etti.

İlk etapta yapılacak olan 140 kullanım alanı için çalışmalara başlandığını anlatan Şahin, şunları kaydetti:

"Şu an bahçelerin kurulacağı alanın zemin ve düzenleme çalışmaları yapılıyor. Her biri 200 metrekare olarak tasarlanan hobi bahçelerinde sosyal yaşam ve ortak kullanım alanları oluşturulacak. Hobi bahçelerini öğretim üyelerimiz 3 yıllığına kiralayarak faydalanabilecek. Her bahçenin köşesine 25 metrekarelik ahşap barınma alanları oluşturacağız. Bu alanlardaki odaların içinde bir de mutfak olacak. Hobi bahçeleri, öğretim üyelerinin ve ailelerinin sosyal yaşam alanları haline gelecek. Bahçeler tamamlandığında kampüste önemli bir sosyal yaşam alanı inşa etmiş olacağız."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden SÜ'de hobi bahçeleri nefes aldıracak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 13 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça SÜ'de hobi bahçeleri nefes aldıracak haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı