« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sudan ucuz kurtarıcı

Yıllık 650 bin dolar ve maç başı 20 bin dolara forma giyen milli futbolcu, sarı lacivertli takıma hayat veriyor. Arkadaşları ise onu şöyle anlatıyor: Yedek kalınca hiç küsmez. Bu yüzden hep oynamaya hazırdır.

Ahmet ERCANLAR
SON GÜNCELLEME

SEZONLUK 650 bin dolar ve maç başına 20 bin dolar… Bu rakamlar, Fenerbahçe ve milli takımın en verimli futbolcusu görünümündeki Caner Erkin’in sarı lacivertlilerden aldığı ücret. PTT 1. Lig’deki oyuncular dahi buna yakın paralara oynarken, o kazancını sorun etmek yerine daha da iyi oynayıp yükseltmenin peşinde. Sahada her hareketi ile bu mesajı veriyor. Henüz 25 yaşında olmasına rağmen büyük bir tecrübeye sahip olan sol kanat oyuncusu, Ersun Yanal’ın kendisini Manisaspor’da ilk oynatan teknik direktör olması ve hocasını iyi tanımasının avantajıyla sezona yüksek bir performans ile başladı.

YANAL SOL KULVARDA ÖNÜNÜ AÇTI

CANER, bir gol, bir asist ve bir de direkten dönen top ile yıldızlaştığı Kasımpaşa karşısında attığı golün sevincini de teknik direktörü ile paylaştı. Yanal da yakınları ile yaptığı sohbette futbolcusuna olan güvenini dile getiriyor. Geçtiğimiz sezonlarda sol bekte zorlanan, hatta bu görevi istemeyen milli oyuncu bu sezon bambaşka bir kimliğe bürünmüş durumda. Çünkü Yanal, kanatlarda oynayan Kuyt, Emenike gibi oyuncuların içeriye çekilerek Caner ve Gökhan Gönül’e koridor açmalarını istiyor. Böylece iki bekin de performansı katlanmış oluyor.

YEDEKLİK ONU DAHA DA HIRSLANDIRIR

BU aynı zamanda rakipler için de çözülmesi zor bir denklem yaratıyor. Yeni sistemde kendini bulan Caner’in en önemli özelliği ise takım arkadaşları tarafından şöyle tanımlanıyor. “4 hafta ilk 11’de oynar. Sonra 5 hafta hiç forma giymese de çalışmaya devam eder ve hiç yılmaz. Bu nedenle hep hazır durumdadır. Hiçbir zaman yedek olduğu için küsmez. Aksine daha da hırslanır ve daha çok çalışır. O nedenle önümüzdeki haftalarda performansı düşse de bunu dert etmeyecek ve yine o formayı kapacak.”


Bunları da Beğenebilirsiniz