Sudan heyetinden yatırım çağrısı - Denizli Haberleri
Denizli Haberleri

DENİZLİ HABERLERİ

  Sudan heyetinden yatırım çağrısı

  DHA
  20 Mart 2017 - 11:55Son Güncelleme : 20 Mart 2017 - 11:56

  Sudan heyetinden yatırım çağrısı

  DENİZLİ'ye ticari işbirlikleri yapmak için gelen Sudanlı heyet, Vali Ahmet Altıparmak ile toplantı yaptı. Toplantıda, iki ülke arasındaki ticari ve ekonomik işbirliği ele alındı. Sudanlı heyet, işadamlarına ülkelerine yatırım çağrısı yaptı.
  Anemon Otel'de düzenlenen toplantıya; Denizli Valisi Ahmet Altıparmak, AK Partili Denizli Milletvekili Şahin Tin, Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Osman Zolan, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper, Sudan'ın Kızıldeniz Eyalet Valisi Ali Ahmed Hamid Abdulgadır, Sudan'ın İstanbul Başkonsolosu Emad Mırghani Abdelhamid ve beraberindeki heyet katıldı.
  Kızıldeniz Eyalet Valisi Ali Ahmed Hamid Abdulgadır, Türkiye ve özellikle Denizli'deki sanayi ve ticari alanları yerinde görmek amacıyla geldiklerini söyledi. Sudan'da büyük bir Türk sanayi sitesi yapmak istediklerini, bu bağlamda Türk yatırımcıları Sudan'a davet ettiklerini söyleyen Abdulgadır, "Ülkemiz tarım alanı açısından da çok verimli. Sudan'da Türk yatırımcılara yapmak istedikleri yatırım alanları ile ilgili kolaylıklar sağlayacağız. Ülkemize özellikle Türk yatımcıların gelmesini ve oradaki yatırım alanlarından sizlerin yararlanmanızı istiyoruz. Denizlili sanayicilerin Sudan'a gelerek Türk müteşebbis ruhunu Afrika'ya taşımaları çok önemli. Turizm açısından da ciddi yatırımlar yapılabilir. Yatırım yapmak isteyen Türk yatırımcıların önünü açacağız" dedi. Vali Abdulgadır ayrıca, Türk işadamlarını fabrika binaları hazır olan serbest bölgeye davet etti.
  Denizli Milletvekili Şahin Tin ise Sudan'ın Afrika'ya açılan önemli bir kapı olduğunu, eskiden olduğu gibi ticari geçişlerin günümüzde de Sudan'dan yapıldığını söyleyerek, aynı değerleri taşıdığımız Sudan ile Türk işletmelerin burada yatırım yapmasının çok faydalı olacağını söyledi.
  Denizli Valisi Ahmet Altıparmak, ziyaretlerinden dolayı Kızıldeniz Eyalet Valisi Ali Ahmed Hamid Abdulgadır'a teşekkür ederek, Denizli'de ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını söyledi. Denizli'nin Türkiye ekonomisine katkı sağlayan önemli bir sanayi kenti olduğunu vurgulayan Vali Altıparmak, "Türkiye ekonomi ve sanayisi ile güçlü bir ülke. Denizli'de yapılan tüm yatırımlar kendi öz varlıklarımızla yapılıyor. Sanayisi ile gelişmiş bir kent olan ilimiz sürekli büyüyor. Elbette bu büyüme ülkemiz ekonomisine de önemli katkılar sağlıyor. Güvenli bir işbirliği için, Sudan'ın öncelikle ceza ve ticaret hukuku alanında sağlam bir yapı ortaya koyması gerekiyor. Sudan ve Türkiye arasında önemli ticari işbirliklerinin kurulmasına ziyaretinizle vesile oluyorsunuz. Bu konuda Milletvekilimiz Şahin Tin'e de teşekkür ediyorum. İkili ilişkiler çok önemli. Ticari ilişkilerimize önem vermeliyiz. İnanıyorum ki müteşebbis Denizlili işadamlarımız yatırım çağrınıza kayıtsız kalmayacaktır. Önemli işbirlikleri ve yatırımların yapılacağına gönülden inanıyorum" diye konuştu.
  Toplantı daha sonra ticari ilişkilerin görüşülmesiyle devam etti.

  Ramazan ÇETİN / DENİZLİ, (DHA)
  FOTOĞRAF

  Etiketler:
  YASAL BİLGİLENDİRMEHurriyet.com.tr’nin Yerel Haberler bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu bölüme editoryal müdahalede bulunmamaktadır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.
  DenizliBugün28 ºCParçalı Bulutlu
  • Cmts26 ºC
  • Pazr26 ºC
  • Pzts25 ºC
  • Salı26 ºC
  • Çarş27 ºC
  • Perş27 ºC

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı