ANTALYA HABERLERİ

Sudan’dan, EXPO 2016’ya İmza

IHA
10.07.2015 - 12:36Son Güncelleme :

SUDAN ÜLKE KOMİSERİ MAMDOUH SHANODA MAMLOUK MUSHRİGİ, EXPO 2016 ALANINDA İNCELEMELERDE BULUNDU

IHA

Sudan Ülke Komiseri Mamdouh Shanoda Mamlouk Mushrigi, EXPO 2016 Antalya’nın çok büyük bir organizasyon olduğunu, ülke olarak katılmaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Mushrigi, Türkiye’nin ve Antalya’nın coğrafi anlamda her kıtaya yakın olduğuna dikkat çekerek “İnsanları EXPO’ya getirebilmek adına önemli bir avantaj” dedi.
23 Nisan- 30 Ekim 2016 tarihleri arasında yapılacak olan EXPO 2016 Antalya’ya katılım kararı alan Sudan, katılım anlaşmasını imzaladı. Sudan Ülke Komiseri Mamdouh Shanoda Mamlouk Mushrigi, Antalya’nın Aksu İlçesi’ndeki bin 121 dönümlük sergi alanında incelemede bulundu. EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Haşmet Suiçmez’in başkanlık ettiği toplantıda, Sudan ülke komiserine proje ve yapım işleri direktörlüğü tarafından sunum yapıldı. Sudan ülke komiseri de yaklaşık bin metrekareyi bulacak ülke bahçelerindeki projeyi anlattı. Alanda yapılan incelemenin ardından katılım anlaşmasına Sudan Ülke Komiseri Mamdouh Shanoda Mamlouk Mushrigi ile EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Haşmet Suiçmez ve EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Komiseri Büyükelçi Erdoğan Kök imzaladı.
Sudan Ülke Komiseri Mamdouh Shanoda Mamlouk Mushrigi, EXPO 2016 Antalya’nın Uluslararası Bahçe Bitkileri Üreticileri Birliği (AIPH) ile ilgili düzenlendiği için çok büyük bir organizasyon olduğunu söyledi. Mushrigi, “Ayrıca konumu dolayısıyla Türkiye ve Antalya, hem Afrika’ya hem Orta Doğu’ya, hem Asya’ya hem Avrupa’ya yakın. Bu insanları EXPO’ya getirebilmek adına önemli bir avantaj” dedi. Sudan’ın EXPO 2016 Antalya Sergi Alanı içinde yaklaşık bin metrekarelik bir alanda açacağı ülke bahçesi hakkında da bilgi veren Mushrigi, şöyle konuştu;
“EXPO 2016’nın teması ‘Gelecek Nesiller İçin Yeşil Bir Dünya’ gerçekten çok güzel seçilmiş bir tema. Biz de EXPO 2016 Antalya’nın teması doğrultusunda hareket ederek pavilyonumuzu bu doğrultuda kurmayı hedefliyoruz. İnşallah çok güzel bir bahçe planı vermeyi planlıyoruz. Bizim projemiz Sudan Evi şeklinde olacak. Beyaz ve Mavi Nil Nehri’nin ortasında olacak. Arada kalan alanı da yeşil alan olarak değerlendirdik. Yeşil alan üzerinde Sudan Evi olacak. Bu yeşil alan ‘Gelecek nesillere aktarılacak yeşil dünya’yı sembolize edecek. Nehirler de ayrıca doğal ve yeşil bir yaşamı temsil edecek. Bu şekilde EXPO’nun ‘yeşil bir dünya’ temasıyla da örtüşecek. Yeşil yaşam aynı zamanda organik yaşamdır. Biz bahçemizi kuruyoruz. Bahçemiz bizi simgeleyecek. Bahçeyi 6 ay için değil, burada kalıcı olması için yapacağız”
EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Komiseri Erdoğan Kök, Sudan’lı mevkidaşına sembol çiçek şakayık takdim etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Sudan’dan, EXPO 2016’ya İmza hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Temmuz 2015 tarihinde saat 12 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sudan’dan, EXPO 2016’ya İmza haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
24 Kasım 2017, Cuma
 • İmsak
  05:58
 • Guneş
  07:38
 • Öğle
  12:54
 • İkindi
  15:34
 • Akşam
  17:51
 • Yatsı
  19:19
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı