« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Suda bin 500 metre yürüdü

Kocaeli'de, ilki geçen yıl yapılan “Körfez'i yüzerek geçelim” yarışının ikincisinde erkeklerde Uğur Sakarya, bayanlarda ise Ceren Dilek birinci oldu.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Suda şov yaptı Foto-galeri

Kocaeli'de, ilki geçen yıl yapılan “Körfez'i yüzerek geçelim” yarışının ikincisinde erkeklerde Uğur Sakarya, bayanlarda ise Ceren Dilek birinci oldu.

Kocaeli Gazetesi ile Değirmendere Belediyesi tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen organizasyon, Kocaeli'nin Körfez ilçesindeki Tütünçiftlik sahilinden başladı.

Yarışmada, 111 yüzücü Körfez Tütünçiflik sahilinden Gölcük Değirmendere sahiline yüzdü. 1,5 kilometrelik yarışta, erkeklerde Uğur Sakarya birinci, Murat Melih Demir ikinci, Bilal Kahraman üçüncü olurken, bayanlarda Ceren Dilek birinciliği, Nazlı Ege Çalışal ikinciiliği, Zülal Cangöz ise üçüncülüğü elde etti.

Tek kolu olmayan Ahmet Poyraz yarışmayı 58. olarak tamamlarken, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da bir süre Körfez'de yüzdü.

Karaosmanoğlu, Değirmendere sahilinde yapılan ödül töreninde, “2007 yılında Körfez'de yüzülmesini hedefliyorduk, yapılan ölçümlerden iyi sonuç alınca Kocaeli Gazetesi hedefimize bir yıl önce kavuşmamıza vesile oldu ve uzun bir aradan sonra geçen sene ilk defa Körfez'de yüzdük. Yarışmanın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Yarışmanın birincilerine bin, ikincilerine 750, üçüncülere ise 600 YTL para ödülü, kupa, madalya ve çeşitli hediyeler verildi.

SUDA YÜRÜYEN ADAM

Öte yandan, startın ardından denizin içinde paletsiz olarak ayakta duran Gürcistan vatandaşı Beglar Elbakidze, bir elinde Gürcistan ve Türk Bayrağı, diğer elinde de cep telefonunu suya değdirmeden taşıyarak bin 500 metreyi yürüyerek tamamladı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

İlişkili Haberler