« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Suçum Türk olmak

“Eğer ben Türk değil de Brezilyalı bir futbolcu olsaydım el üstünde tutulurdum. Başarılarım ortada. Kıymetimi bilemediler.”

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

YUSUF Şimşek, Türk futbolunun geç keşfedilen yıldızlarından biri... Deyim yerindeyse, “kışın açan çiçek” gibi... Denizlispor’da adından söz ettirip 2000 yılında transfer olduğu Fenerbahçe’de öne çıkan Yusuf, sarı lacivertli takımın 2000-2001 sezonunda kazandığı şampiyonlukta pay sahibi olan isimlerin başında geliyordu.  F.Bahçe’de 4 sezon forma giydikten sonra Anadolu kulüplerinde boy gösteren Yusuf Şimşek’in yolu 2008-2009 sezonunda Türk futbolunun bir diğer büyüğü Beşiktaş’la kesişti. Devre arasında transfer olduğu siyah beyazlı takımın lig ve kupa şampiyonu olmasında başrolü oynayan tecrübeli futbolcu, Schuster’in gelişiyle gözden düştü ve bu sezon hiç şans bulamadan Beşiktaş’tan koptu.
Beşiktaş’la yollar ayrıldı
Siyah beyazlı kulüp dün İMKB’ye gönderdiği açıklamada, 36 yaşındaki futbolcusuyla olan sözleşmesini alacaklarının 200 bin liralık kısmının ödenmesi karşılığında feshettiğini duyurdu. Bu açıklamadan çok kısa bir süre sonra Yusuf’un Bank Asya 1.Lig takımlarından Kayseri Erciyesspor’la 1.5 yıllığına anlaştığı bilgisi geldi. Bu haberin ardından telefona sarılıp Yusuf’u aradık ve sorduk; “Süper Lig takımları dururken neden Bank Asya 1.Ligi’ni tercih ettin?”
Üzgün ve kırgındı; “En iyi teklif onlardan geldiği için tercihimi bu yönde kullandım.” Milli Takım’a bile 32 yaşında çağrıldığını hatırlatan Yusuf, “Türkiye’de neslimin son örneğiyim. Bizim gibi teknik futbolcuların artık yüzüne bile bakmıyorlar.” Ve sözü Schuster’e getirdi;

Topa vurmayı bilmeyenler dünyanın parasını alıyor

“Sezon başında beni kafasında bitirmişti. ‘A2 takımıyla idmana çıkacaksın’ dedi, çıktım. ‘Orada oyna’ dediler, oynadım. Kimseye terbiyesizlik yapmadım. Beşiktaş ligin ilk yarısında sahaya çıkartacak kadro oluşturamazken ben kadro dışı kaldım.”
Eğer ben Türk değil de Brezilyalı bir futbolcu olsaydım el üstünde tutulurdum. Kulüp başkanları yabancı transferinin serbest bırakılmasını istiyorlar.  Topa vurmayı bilmeyen yabancılara çok fahiş ücretler ödüyorlar.”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz