Ege Haberleri

EGE

  Suçlulara göz açtırılmayacak

  Ahmet ERTAN- Ramazan FİLİZ, (DHA)
  22.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Balıkesir’de Mobil Elektronik Sistem Entegrasyonu (MOBESE) yaygınlaşıyor. Burhaniye’den sonra Edremit ve Dursunbey’de de devreye girdi. Giriş-çıkışlar ve kavşaklar 24 saat izlenecek.

  Edremit Emniyet Müdürü Uğur Gül, sistemin en önemli amacının suçun gerçekleşmesini engellemek olduğunu belirtti, “Hırsızlık ve kapkaç olaylarının önlenmesinde, gasp ve çalıntı araç olaylarının faillerinin yakalanmasında yararlanılacak. Ayrıca, trafik akışı ve yoğunluğu denetlenecek. Elde edilen görüntüler değerlendirilerek günlük yaşamı etkileyebilecek olumsuzluklara karşı hızlı ve etkin tedbirler geliştirilecek” dedi.
  MOBESE sisteminin ilçe sakinlerinin daha güvenli ve huzurlu yaşamalarına katkıda bulunacağını dile getiren Kaymakam Osman Tunç da, “İl Özel İdare bütçesinden 435 bin TL harcanarak kurulan sistemde, Edremit’in 10 farklı noktasına yerleştirilen 10 hareketli kamera 24 saat süreyle görüntü alıyor. Bunlar MOBESE merkezinde sürekli takip edilip, asayiş olaylarına anında müdahale ediliyor. Edremit zaten güvenli bir yerdi. Daha da huzurlu hale gelecek” diye konuştu.

  Dursunbey’de de kuruldu

  Dursunbey Belediyesi de yine ilçedeki hırsızlıkların önlenmesi, halkın daha huzurlu ve güvenli yaşaması için 92 bin TL harcayarak, 16 ayrı yere MOBESE kamerası yerleştirdi. Biri sabit, diğerleri hareketli, gece görüşlü kameraların belediye kontrol merkezinde, zabıta ve emniyet müdürlüğü ekiplerince izleneceği belirtildi. Belediye Başkanı Mehmet Ruhi Yılmaz, ilçenin asayiş yönünden sakin, huzurlu ve güvenli olmasına rağmen, adli olayları daha da azaltmak amacında olduklarını vurguladı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı