Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Suçlu medya imiş

  Hürriyet Haber
  05.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme: 05.12.2000 - 00:01

  Milletvekilleri, olaylı Küba gezisinin faturasını medyaya çıkardı. Gezinin en renkli simalarından MHP'li Gül, gezinin sadece magazin yanının yansıtıldığını belirterek, ‘‘Medyamıza sitemimiz var’’ dedi.

  TBMM Küba Dostluk Grubu Başkan Yardımcısı MHP'li Mehmet Gül, Küba gezisini sırf magazin yönüyle yansıtmanın haksızlık olduğunu savundu. Gül, ‘‘Biz magazin tarafını göstermesinler demiyoruz. Okunma ve izlenme kaygıları nedeniyle biraz cila gösterecekler. Ama, işin özü de verilmeliydi. Akılda, salt magazin yanının kalması talihsizlik. Medyamıza sitemimiz var’’ dedi.

  BEN, YAŞASIN SOSYALİZM DEMEDİM

  Gül, Hürriyet'e yaptığı açıklamada, Küba gezisine herkesin kendi parasıyla gittiğini anımsatarak, ‘‘Eğlenmek isteyen de eğlenmiştir. Ben, içki içmedim, ‘Yaşasın sosyalizm' demedim. Kadeh kaldıranlara yumruğumu kaldırarak eşlik ettim’’ dedi. Varedero plajının resmi programda olduğunu kaydeden Gül, ‘‘Gazetecilere yardımcı olmak adına voleybol oynadık, yürüdük’’ dedi. Gül, ünlü plaja gidip gelme süresinin 4.5 saat sürdüğünü, toplam 4 saat kaldıklarını kaydederek, ‘‘Medyamız hep o plaja takılıp kaldı’’ dedi. Milletvekilleri olarak diskoya gidip eğlenmediklerini ama gazetecilerin diskoya gittiklerini anlatan Gül, ‘‘Ben hayatımın en düzenli bir haftasını geçirdim. Her gece 24.00'te yatıp, sabah 7.30'da kalktım. Artı, Ramazan olduğu için, seferi olduğum halde içki içmedim. İçkiyi de sevmem. Kola içtim’’ dedi.

  MEDYA HEP MAGAZİN TARAFINI VERDİ

  Gül, Küba Dışişleri Bakan Yardımcısı’nın ‘‘Siz bir sürü ciddi iş yaptınız. Medyanız, hep magazin yanına yer verdi. Bundan rahatsızız’’ dediğini de aktardı. Gül, geziye katılan Şevket Bülent Yahnici'nin Genel Başkan Yardımcısı olduğunu anımsatarak, ‘‘Yaptığımız yanlış birşey yok. Partinin bilgisi dahilinde yapılan bir dostluk gezisi. Bilgi notu hazırlayıp, gözlemlerimizi parti yetkililerine sunacağız’’ dedi.

  Milletvekilleri partilerine hesap verecek

  KÜBA'DAKİ temasları ile ‘‘Televoleler’’ ile magazin basınına malzeme olan TBMM Küba Dostluk Grubu üyeleri, bugün basının önünde kendilerini savunacaklar. Milletvekilleri, parti yönetimlerine de hesap verecekler. Küba gezisine katılan 6'sı DSP'li, 2'si MHP'li 8 milletvekili adına heyet başkanı DSP'li Rıdvan Budak, bugün TBMM'de bir basın toplantısı düzenleyecek. Budak, toplantıya ilişkin duyuru metninde, ‘‘Küba ziyareti sırasında Türk basınında çıkan haberlerin’’ değerlendirileceğini bildirdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı