« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Suçlu kim?

Fenerbahçe'nin Arsenal karşısında aldığı 5-2'lik mağlubiyetten sonra eleştiriler iyice arttı...

hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

Kimileri Volkan'ın, kimileri defansın, kimileri de gol pozisyonlarını değerlendiremeyen forvet hattının suçlu olduğunu söylüyor... Bazı taraftarlar da tek suçlunun Aragones; Bazıları ise suçlunun yönetim olduğunu..

Sizce suçlu kim? İşte goller... İzleyin karar verin...

Arsenal'in 1. golü / Video

Arsenal'in 2. golü / Video

Arsenal'in 3. golü / Video

Arsenal'in 4. golü / Video

Arsenal'in 5. golü / VideoYorumlarınızı yazın


HATA KİMDE?

Fenerbahçe’nin tarihinin en kötü dönemi yaşamasında eleştiri oklarının hedefinde iki isim var. Kimi Teknik Direktör Aragones’i suçlarken, kimi de hatayı Başkan Aziz Yıldırım’da buluyor. Şimdi tüm görüşleri okuyun, yorumlayın ve kararınızı verin.
 

ARAGONES SUÇLU:

Takımın bu hale gelmesinde “tek suçlu Aragones’tir” diyenlerin savları şunlar:

Geldiği günden bu yana kadroda sürekliliği bir türlü sağlayamadı. İlk 11'i doğru şekilde oluşturamadı. Maçlarda oyunu okuyamadı, taktiksel değişiklikleri yapamadı..

Oyuncu değişikliklerinde sınıfta kaldı. Futbolcularla sıcak bir iletişim kuramadı, takım içinde küskünler grubu yarattı.Yaşının ileri derece olması nedeniyle kulübede heyecan yaşayamadığı gibi takıma saha kenarından pozitif bir enerji de yayamadı. 3 aydır Fenerbahçe'nin başında olmasına rağmen futbolcuları iyi çalıştırmadı ortaya çıktı. Akımın pili 60'ıncı dakidan sonra bitmeye başladı.”

Yorumlarınızı yazın


ARAGONES SUÇSUZ;

Aragones’in hatası olmadığını söyleyenlerin görüşleri de şöyle:

Aragones’in futbol bilgisi, yönetimi tartışılamaz. Çünkü son Avrupa şampiyonu İspanya’nın başındaydı. Avrupa Şampiyonası nedeniyle Fenerbahçe'nin başına zamanında geçemedi, takımı yeterince tanıyamadı. Takımın başına geç geldiği için gerekli transferleri yapamadı. Marco Aurelio gibi takımın dinamosu bir oyuncu o gelmeden kaybedildi. Yönetime istediği transferleri yaptıramadı.. Çok istemesine rağmen Senna ile birlikte bir kaleci aldıramadı. Geçen yıl Fenerbahçe'yi özellikle Avrupa'da başarıya sürükleyen futbolcular bu sezon sefilleri oynadı. Güvendiği dağlara kar yağdı. Sakatlıklar belini büktü.

Yorumlarınızı yazın


AZİZ YILDIRIM SUÇLU;

Önemli sayıda bir görüş sahibi de takımın bu durumunun tek sorumlusu olarak Başkan Aziz Yıldırım’ı gösteriyor. İşte onların görüşleri:

İspanyol hocaların kendi ülkeleri dışında başarısız olduğunu bile bile, hele hele önünde Del Bosque örneği varken Aragones'i getirdi. Geçen yıl Galatasaray'da görev yapan Kalli'nin yaşıyla ilgili spekülasyonlar yapılırken o da 70 yaşında bir ismi Fenerbahçe'nin başına getirdi. Geçen yıl Şampiyonlar Ligi'nde takımı çeyrek finale çıkartan Zico'dan çok çabuk vazgeçti. Takımın orta sahasındaki dinamosu Marco Aurelio'nun gözgöre göre gitmesine göz yumdu. Futbol takımının zayıflamasını önleyemedi. Mevcut kadroyu yeterli görerek en büyük yanlışı yaptı. Bu sezon 50 milyon Euro harcamasına rağmen gerekli transferleri yapamadı. Müzmin sakat Emre'yi yılda 3 milyon Euro'ya transfer etti.Uyguladığı baskı politikası nedeniyle futbolcuların korkulu rüyası oldu. Önüne gelenle kavga etti. Fenerbahçe'yi sempati ile bakılan bir kulüpten çok antipatik bir kulüp havasına soktu.

Yorumlarınızı yazın


AZİZ YILDIRIM SUÇSUZ;

Başkan Yıldırım’ın hatası olmadığını söyleyenlerin savunması da şöyle:

Luis Aragones gibi İspanya'yı 40 yıl sonra Avrupa Şampiyonu yapan bir hocayı takımın başına getirdi. İspanya'da geçen sezon gol kralı olan Daniel Güiza'yı hiç bir fedakarlıktan kaçınmadan transfer etti. Aragones'in istediği futbolcuları aldı. Takımın hep yanında oldu. Başarısız sonuçlar sonrası bile teknik direktörü ya da futbolcuları suçlamadı. Başarılı mali politikası nedeniyle Fenerbahçe'yi borçsuz bir kulüp haline getirdi. Futbolcular arasında alacak verecek sorunu kalmadı. Kötü taraftara savaş açtı, Şükrü Saraçoğlu Stadı'nın tribünlerini sadece takımını destekleyen taraftarlara açtı. Ailelerin tribünlerde daha fazla yer alması konusunda önemli adımlar attı.

Yorumlarınızı yazın

<ınput type="hidden" value="1516" name="pollID"><ınput type="hidden" value="1" name="pollVoted">

Sizce Fenerbahçe'nin içinde bulunduğu kötü duruma gelmesinde en büyük suç kimin?

 

<ınput type="radio" value="100494" name="pollchoice">Aragones suçlu
<ınput type="radio" value="100495" name="pollchoice">Aziz Yıldırım suçlu
<ınput style="FONT-SIZE: 12px; WIDTH: 80px; FONT-FAMILY: Verdana; HEIGHT: 20px" onclick="return validateanket1516();" type="submit" value=" Gönder " name="anket">

 

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.