Gündem Haberleri

GÜNDEM

  ‘Suçlu da olsalar onlar bizim çocuklarımız’

  Hürriyet Haber
  02 Mayıs 2010 - 00:00Son Güncelleme : 01 Mayıs 2010 - 22:22

  Siirt’teki tecavüz ve cinayet olaylarını değerlendiren Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, “Suça maruz kalsalar da suça yönelseler de onlar bizim çocuklarımız. Bize emanetler, korumamız altındalar” dedi.

  KADIN ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, utanç verici olayların, sosyal yaraların, sosyal sorunların tek bir kişi veya kurumla çözülemeyeceğini söyledi. Kavaf, “Çözüm için, siyasetten medya dünyasına, kamudan sivil toplum kuruluşlarına kadar topyekün bir savaş vermemiz gerekmektedir” dedi. Kavaf, dün yaptığı yazılı açıklamada, suça yönelen çocuklar için Türkiye’de altı Koruma Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi bulunduğunu anımsatarak, şunları söyledi:

  Aile haritası hazırlanıyor

  “Suça maruz kalsalar da suça yönelseler de onlar bizim çocuklarımız. Bize emanetler ve bizim korumamız altındalar. Onların yeniden sağlıklı bireyler olarak hayatlarına devam etmeleri için ne gerekiyorsa yapıyoruz. Basında yer alan tecavüz, ensest haberleri, sosyal yaralarımıza karşı önleyici tedbirleri gündeme getirmiştir. Kamu kurumları, sivil toplum örgütleri ve bilim adamları Türkiye’nin, Aile Sorunları Haritası’nı çıkarmak için çalışıyor.”
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı