Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Suçlu bulundu: McLaren

Formula 1'de Ferrari ile McLaren arasında yaşanan casusluk davasında Mclaren suçlu bulundu.

A.A
SON GÜNCELLEME


Formula 1 yönetimi, McLaren'in rakip Ferrari'den bilgi sızdırarak uluslararası spor kurallarını ihlal ettiğine hükmetti.
Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA), bugün yaptığı açıklamada McLaren temsilcilerinin 26 Temmuz Perşembe günü Paris'te yapılacak Dünya Motorsporları Konseyi'ne gelerek, Ferrari'nin bu sezon kullandığı araçların dizaynı, teknik detayları, geliştirilmesi ve mühendisliğiyle ilgili çalınan bilgilerin ifadesini vermesini istedi. Formula 1'de sezona damgasını vuran skandalda, Ferrari'den bilgi sızdırdığı için daha önce Nigel Stepney'in görevine son verilmişti.

Öte yandan, Ferrari'den McLaren'e bilgi sızması olayının ortaya çıkmasının ardından, Ferrari ile iş birliği yapan İngiliz takımı da Dizayn Şefi Mike Coughlan'ın görevine geçen hafta içinde son vermişti. Ayrıca Stepney'in McLaren'e sızdırdığına inanılan teknik detayları içeren belgeler polisin yaptığı aramalar sonucunda Mike Coughlan'ın evinde bulunmuştu.

Ferrari takımının 13 yıllık çalışanı Nigel Stepney hakkında daha önce de terfi edilmediği için araçları yavaşlattığı iddia edilmiş, Monaco Grand Prix'sinden önce araçları kontrolden geçiren yetkililerin, yakıt deposunun girişinde gizemli bir toz buldukları belirtilmişti. Tozun benzine karışarak aracı yavaşlattığının ortaya çıkmasının ardından Ferrari takımı Stepney'e dava açmıştı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler