Ege Haberleri

EGE

  Suç makineleri polisten kaçamadı

  Hürriyet Haber
  06.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir Çankaya semtinde devriye görevi yapan polis ekipleri, elindeki cep telefonunu satmak için işyerlerine girip çıkmaya başlayan bir kişiyi takip etti.

  İşyerinden çıktıktan sonra arkasından yaklaştıkları S.Y.’nin kimliğini kontrol eden ekipler, çeşitli suçlardan poliste 30 kaydının bulunduğunu belirledi. Yapılan araştırmada S.Y.’nin, N.Y.’ye ait cep telefonunu Şair Eşref Bulvarı üzerindeki bir bardan çaldıktan sonra M.Ç.’ye 70 TL’ye sattığı saptandı. Gözaltına alınarak Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği’ne götürülen zanlılardan M.Ç. ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.
  Telefonu satarken yakalandılar
  Yenişehir semtindeki bit pazarında ise, cep telefonunu satmaya çalışan Y.A. polisin şüphesi üzerine durduruldu. Y.A.’nın yeni satın aldığını söylediği cep telefonunun, K.Ç.’den, M.K. tarafından çalındığı öğrenildi. Bunun üzerine Y.A. ile kendilerini uzaktan izlerken farkedilen M.K., gözaltına alındı. Zanlılardan M.K.’nin çeşitli suçlardan poliste 17 kaydının, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılan Y.A.’nın ise 10 suçtan kaydının bulunduğu tespit edildi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı