Gündem Haberleri

  Suç işleyenlerin demokratik tövbeye ihtiyaçları var

  Hürriyet Haber
  18.10.2007 - 01:06 | Son Güncelleme:

  Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, hükümet adına yaptığı konuşmada "Yüreğimiz yanıktır, içimiz de buruktur. Sabır taşı çatlamıştır" dedi. Çiçek, özetle şunları söyledi:

  EN KANLI ÖRGÜT Askeri müdahale sorunun bir yönünü ele almaktadır. Bunun başkaca tedbirlerle ve eşzamanlı olarak, koordineli sürdürülmesi gerekmektedir. Terör örgütleri uluslararası politikanın bir enstrümanıdır, arkasında bir veya birden fazla devlet ya da uluslararası güç yoksa, bu şer odaklarının bir günden fazla yaşama şansı da yoktur. Bugün dünyadaki terör örgütleri içinde en fazla desteğe sahip olan da PKK’dır. Onun için tarihin en kanlı terör örgütüdür. Gözaltına alıp, birkaç gün sonra bırakıp, özel uçaklarla Kandil Dağı’na gönderiyorsanız bunun bir izahı olmalı.

  DEMOKRATİK TÖVBE Evvela kendi içimizde kim için, ne için, ne maksatla, ne adına olursa olsun terörün lanetlenmesi gereken bir gerçek olduğunu bütün dünyaya ilan etmemiz lazım. Ama içimizde halen bunu lanetlemeyenler var. Halen buna terör örgütü diyemeyenlerimiz var. Demokrasi çözüm için önemlidir. Ancak şunu da görmemiz lazım, çözümü demokrasi içerisinde bulacaksak, insanlığa karşı, milletimize karşı suç işlemiş olanların bir demokratik tövbeye, nefis muhasebesine de ihtiyaçları vardır.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı