Dünya Haberleri

DÜNYA

  Sübyancıya müthiş oyun

  hurriyet.com.tr
  23 Aralık 2009 - 13:19Son Güncelleme : 23 Aralık 2009 - 13:44

  Facebook'ta kızlarının taciz edildiğini fark eden aile, 52 yaşındaki sapık adamla kızlarının hesabından yazışarak delil topladı. Aile bu deliller sayesinde sübyancıyı 16 ay hapis cezasına çarptırdı.

  Oxford Ceza Mahkemesi'nde çıkarılan Gibbs, 11 yaşındaki kızın anne babası tarafından sunulan delillere dayanılarak 16 ay hapis cezasına çarptırıldı.

  Basına açıklama yapan anne baba, kızlarının internet başında çok fazla vakit geçirmesinden şüphelenmeleri ile sübyancı ile olan ilişkisini ortaya çıkardıklarını söyledi.

  Ailenin avukatı Jennifer Edwards, annenin bir gün kızını oturma odasında diz üstü bilgisayar ile Facebook’da chat yaparken görmesi üzerine iyice meraklandığını, ardından kızlarının profiline girdiklerini söyledi.

  Gördükleri mesajlarda sübyancının kızlarını öpmek istediğini belirttiğini, ayrıca “senden çok hoşlanıyorum, seninle buluşmak istiyorum” gibi iletilerini gören anne baba, kızlarının profilini takibe aldı.

  ANNE BABA TAKİBE ALDI
  Anne baba polise başvurarak Gibbs hakkında suç duyurusunda bulunduktan sonra, Gibbs’in kızları ile 18 ve 30 Nisan’da gerçekleştirdiği görüşmeleri uzaktan izleyerek görüntü topladı.

  Elde ettikleri deliller ardından polis tarafından gözaltına alınan Gibbs16 ay hapse mahkum edildi. Mahkeme çıkışında açıklama yapan anne, “O çok akıllı bir kız ancak onun dışında hedef alınan diğer kızları bir düşünün” dedi.

  Polis teşkilatından Jon Capps ise ailenin verdiği katkıya teşekkür etti ve kızlarını korumak için gösterdikleri çabayı takdir ettiklerini belirtti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı