Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Sübyancı öğretmene hapis yok

  Hürriyet Planet
  05 Ağustos 2012 - 00:00Son Güncelleme : 04 Ağustos 2012 - 15:49

  ABD’de bir ilköğretim okulunda öğretmenlik yapan Kristle Vandever, sübyancılık yaptığını kanıtlayan açık deliller olmasına karşın hapse girmedi. Vandever, “Oğlanları arzulamaktan kendimi alıkoyamıyorum” dedi.

  Sübyancı olduğu ortaya çıkan 44 yaşındaki ABD’li öğretmenin hapse girmemesi şaşkınlık yarattı. Oregon eyaletindeki Umatilla şehrinde, McNary Heights İlköğretim Okulu’nda İngilizce öğretmenliği yapan Vandever hakkında, erkek öğrencileriyle seks yaptığı iddiasıyla 2010 yılının başlarında soruşturma açıldı. Vandever, hakkındaki iddiaların gerçek olduğunun anlaşılması üzerine aynı yıl Mayıs ayında istifa etmek zorunda kaldı.

   

  Ancak 1989 yılından bu yana öğretmenlik lisansı bulunan Vandever, nasıl olduysa hapisten kurtulmayı başardı. Vandever’ın, suçlu bulunması durumunda hapis yatmasına neden olacak davanın kendisine karşı açılmamasında, soruşturma sırasında yaşanan şüphe uyandıran gelişmeler rol oynadı.

   

  Vandever’ın yazdığı bir e-posta mesajında arkadaşına, “Şansımın yâver gitmesi sayesinde hapse girmeyeceğim. Şahitler itiraf etmiyor. Yasal yaşta olduğunu söylemiş, ama değildi. Şu seksi genç oğlanları arzulamaktan kendimi alıkoyamıyorum... ve onlar da beni istiyor” dediği de ortaya çıktı.

   

  Öte yandan eyaletin “Öğretmen Standartları ve Etkinlikleri Komisyonu”, konuyla ilgili kendi soruşturmasını başlattı. Kurum, soruşturmasında Vandever’ı çeşitli gerekçelerle suçlu buldu. Raporda, sübyancı öğretmenin “bir veya daha fazla sayıda öğrenciye oral seks yaptığı”, ayrıca öğrencilere alkol verdiği vurgulandı. Ayrıca söz konusu öğretmenin, öğrencilerden biriyle seks yaptığını ve sonra diğer öğrencilerle devam ettiğini gösteren, cep telefonuyla çekilmiş video görüntülerine de atıf yapıldı.

   

  Son rapor üzerine Vandever’ın öğretmenlik lisansı iptal edildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı