Futbol Subotic taciz iddiasıyla suçlanıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Subotic taciz iddiasıyla suçlanıyor

Almanya Bundesliga'nın son şampiyonu Borussia Dortmund'un başarılı savunma oyuncusu Neven Subotic, düzenlediği partide bir kadını taciz ettiği gerekçesiyle suçlanıyor.

Geçtiğimiz hafta perşembe gecesi Subotic'in, Herdecke kasabasındaki evinde arkadaşlarıyla düzenlediği partide kendisine taciz edildiğini öne süren 21 yaşındaki bir kadının Bochum'da polise giderek şikayetçi olduğu belirtildi.

Subotic'in genç kadını taciz ettiğinin öne sürüldüğü şikayet üzerine Sırp futbolcu polis tarafından sorgulandı. Şikayetçi kadının kişisel haklarını düşünerek, detaylı bilgi vermeyen Dortmund Savcılığı, 23 yaşındaki genç futbolcunun genç kadını taciz ettiği ve tacize yardımcı olduğu suçlamalarıyla dava açacağını belirtti. Dortmund Başsavcısı Dr. Ina Holznagel, "19 Ocak'ta tespit edilen deliller incelenip tetkik edildikten sonra kesin açıklama yapacağız" dedi.

Subotic'in ise bayanı taciz etmediği gibi partinin ilerleyen saatlerinde uykuda olduğu için olaydan haberinin olmadığını söylediği öğrenildi. Subotic, "Hafta sonu ligler başlayacağı için ben erkenden yattım. Arkadaşlarım partiye devam ediyorlardı" diyerek konuyla ilgili başka açıklama yapmayacağını söyledi.

Subotic'in evinde bulunan 22-28 yaşları arasında bulunan 4 arkadaşının da polis tarafından önümüzdeki günlerde sorgulanacağı kaydedildi. Olayla ilgili açıklama yapan Borussia Dortmund Başkanı Hans-Joachim Watzke, "Bu devam eden bir soruşturma. Konu hakkında şu an için yorum yapamam" ifadesini kullandı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle