Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Şubat ayında deniz keyfi

  Teoman ERİŞ- Sezer ŞAHİNDAŞ/ALANYA (Antalya), FETHİYE (Muğla), (DHA)
  09.02.2011 - 10:36 | Son Güncelleme: 09.02.2011 - 10:36

  ANTALYA’nın Alanya İlçesi ile Muğla’nın Fethiye İlçesi’nde güneşli havayı fırsat bilen yerli ve yabancı tatilciler plajlara akın ederek, ılık havanın tadını çıkardı.

  Alanya’da hava sıcaklığının 19, deniz suyu sıcaklığının 20 derece olması nedeniyle yerli ve yabancı tatilciler deniz keyfi yaşadı. Çok sayıda turist şezlonglarda güneşlenmeyi tercih ederken, bazı vatandaşlar da güneşli havayı fırsat bilerek sahilde balık tuttu.

  Kleopatra Plajı’nda denize giren, bir gece kulübünde güvenlik görevlisi olarak çalışan İlhan Arslan, güneşi görünce plaja geldiklerini söyledi. Kış mevsimi olmasına rağmen bahar keyfi yaşadıklarını belirten Arslan, Alanya’da yaşadıkları için çok şanslı olduklarını dile getirdi. Alanya Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri ise ilçede hava sıcaklığının hafta sonuna kadar değişmeyeceğini kaydetti.

  Fethiye’nin Ölüdeniz Beldesi’nde de yazdan kalma günler yaşanıyor. Hava sıcaklığının 22, deniz suyu sıcaklığının 18 derece olarak ölçüldüğü Ölüdeniz’de yerli ve yabancı tatilciler güzel havanın tadını sahilde güneşlenerek ve yürüyüş yaparak çıkardı.

  Yarıyıl tatilini fırsat bilerek İzmir’den Fethiye’ye akrabalarının yanına tatile gelen Esengül Karagöz, "Ölüdeniz, yaz günü gibi sıcak. Eşim ve çocuklarım denize girerek bu sıcak havayı değerlendirdi. Şubat ayında ülkemizin birçok yeri kar altındayken, bizler denize girmenin keyfini yaşıyoruz" diye konuştu.

  Fethiye’de yaşayan Sabiha Ay da "Hava güzel olunca çocuklar denize girmek istedi. Çok eğlenceli bir gün geçirdik" dedi. Ölüdeniz’de havanın ılık olması nedeniyle yamaç paraşütüyle atlayışlar da devam ediyor.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı