« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Suat Önen: Karar doğru değil

Diyarbakırspor 2. Başkanı ve Basın Sözcüsü Suat Önen, Galatasaray maçına çıkmama kararını kişisel olarak tasvip etmediğini söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Radyospor'da Özgür Sancar'la Haber Özel Programı'na katılan Önen, "Diyarbakırspor'da başkanlık sistemi var. Başkanın söylediği olur. Kişisel anlamda Galatasaray maçına çıkmama kararını onaylamıyorum, ancak çaresiz kaldık. Bize karşı sistemli bir hareket var" dedi.

Suat Önen, Bursaspor maçından başlayarak, hakem hatalarının kurbanı olduklarını dile getirerek, "Diyarbakırspor, kolay takım olarak algılanıyor. Hata yapıldığında tepki göstermeyeceğimizi sanıyorlar ve kolay yoldan ligden düşürülmek isteniyoruz" dedi.

Eşit rekabetten yana olduklarını belirten Önen, "Biz ayrıcalık talep etmiyoruz, ama hakem davranışları ve hatalarına baktığımızda diğer takımlar kadar önemsenmediğimiz sonucuna varıyoruz. Antalyaspor'la yaptığımız maçta yardımcı hakem oyuncularımıza "Lan" diye hitap edebilme cüretini gösteriyor. Sahada futbolcularımıza sert çıkıyorlar. Rakip takım oyuncularına böyle sert davranamıyorlar" dedi.

Galatasaray maçına çıkmama kararının kesin olmadığını dile getiren Suat Önen, "Meslek odaları ve şehrin önemli kuruluş ve temsilcileriyle görüşüp, kararımızı kesinleştireceğiz. Şehrin bir kısmı maça çıkmama kararımıza karşı; bizi eleştiriyorlar, bir kısmı da destekliyor. Ziya Doğan, kararı doğru bulmuyor. Kendisiyle konuştuk. Ben de kişisel olarak maça çıkma taraftarıyım; ancak çaresiz bırakılıyoruz. Gaziantep'te maçtan önce Bursaspor bayrağı açtılar. Yine siyasi slogan attılar. Maç öncesi taraftarlarımız tartaklandı. Bunlara son verilsin diyoruz, ancak anlaşılan o ki sesimizi duyuramıyoruz ya da duymak istemiyorlar " şeklinde sözlerini tamamladı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler