« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Suat Kılıç'tan 'iade-i ziyaret' yorumu

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında 5 Şubat Pazar günü Şükrü Saracoğlu Stadı'nda oynanacak derbiye, Beşiktaşlı taraftarların davet edilmesinden mutluluk duyduğunu bildirdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Bakan Suat Kılıç, Fenerbahçe yönetiminin Beşiktaş taraftarlarını Şükrü Saracoğlu'na davet etmesini 'iade-i ziyaret' olarak nitelendirerek, “Bu karar bizi de mutlu etti. Çünkü Fenerbahçeliler'in İnönü Stadı'na giriş yasağını biz kaldırmıştık. Bir nevi iade-i ziyaret oldu. Türk futbolunda yaşanan sorunların nedeni taraftarlar değildir. Bilakis, yaşananlardan zarar görenler taraftarlardır. İki takım yöneticilerinin iyi niyet jestini, taraftar grupları da en doğru şekilde değerlendirecektir. Gruplar arasındaki kardeşlik hukuku, hiçbir olumsuz koşuldan etkilenmeyecektir” ifadelerini kullandı.

27 Ekim 2011 tarihinde İnönü Stadı'nda yapılan ilk derbi öncesi konulan taraftar yasağının kaldırılmasını sağlayan Bakan Kılıç, “Türkiye'nin bir taraftan terörle mücadelesini sürdürdüğü, bir taraftan Van depreminin yaralarını sarmaya çalıştığı bir dönemde büyük kulüplerimizin taraftarları arasında büyük ihtilaflar varmış gibi yayınlar yapılmasını son derece yanlış buluyorum. İlgili makamlardan teyit alınmaksızın bu gibi kati ifadelerle deplasman yasağı vurguları yapılmasını da yine son derece yanlış bir yaklaşım olarak değerlendiriyorum” demişti.

Bunları da Beğenebilirsiniz