Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Suat Kılıç'ı Başbakan'a şikayet etti

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın göreve geldiği günden beri, 2013 Akdeniz Oyunları'na ev sahipliği yapacak Mersin'de hareketli günler yaşanıyor. Akdeniz Oyunlar Koordinatörlüğü'nden istifa eden Taha Aksoy'un, Başbakan'a yazdığı mektupta Spor Bakanı Suat Kılıç'ın davranışlarından rahatsız olduğunu anlattığı belirtildi.

Ercan ATA/ANKARA, (DHA)
SON GÜNCELLEME
Akdeniz Oyunları'nın Türkiye'ye alınmasında aktif rol alan eski Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü ve Akdeniz Oyunlar Koordinatörlüğünü vekaleten yürüten Emrullah Taşkın, Bakan Suat Kılıç tarafından ilk görevinden alınan isim olmuştu. Yerine ise Gençlik ve Spor Bakanlığı'nda hukuk müşavirliği yapan Ali Yener atanmıştı. Bakan Suat Kılıç, onu da görevinden alarak 15.11.2011 tarihinde eski AK Parti İzmir milletvekili Taha Aksoy'u atamıştı. Ancak Taha Aksoy da Bakan Suat Kılıç ile anlaşamayarak görevinden istifa etti.

TAHA AKSOY İSTİFA ETTİ

Akdeniz Oyunları hazırlıklarını değerlendirme toplantısında Aksoy ve Bakan Kılıç'ın fikirsel olarak ters düştüğü öne sürüldü. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Spor Bakanı Suat Kılıç'a mektup vererek görevinden ayrılan Taha Aksoy'un, yakın çevresine artık dayanacak gücü kalmadığını ifade ettiği ve bu nedenle ayrıldığını belirttiği öğrenildi. Yakın çevresinden edinilen bilgide ise Aksoy'un, Başbakan'a yazdığı mektupta Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın davranışlarından rahatsız olduğunu anlattığı belirtildi. Özellikle Bakan Kılıç'ın üslubu, çevresindekilere davranışları, ifadeleri ve tarzından rahatsız olduğu gerekçesi ile istifa ettiği belirtildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz