« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Suat Kaya'dan zehir zemberek sözler

Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup'ta mücadele eden Tokatspor'un başına yaklaşık bir ay önce teknik adam olarak geçen Suat Kaya, suskunluğunu bozdu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Suat Kaya, “Hiç kimse, 'Tokatspor, Tokat'ın birinci önceliği değildir' diyemez. Tokatspor, Tokat'ın birinci önceliğidir” dedi.

Kaya, Uzunburun Adnan Çiçek Tesislerinde yaptığı açıklamada, Tokat'ta bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi. Tokatspor'u bir üst lige çıkaramaya çalıştıklarını belirten Kaya, “Parasal konuda herhangi bir sıkıntı yok. Bundan sonra da olmayacak. Başkan ve yönetim çalışıyor. Biz de onlara alacağımız güzel sonuçlarla yardımcı olacağız” dedi.

Bir ili, bir ülkeyi en çok tanıtan en büyük etkenin spor olduğunu ifade eden Kaya, şöyle konuştu:

“Bunun da en önde olanı futboldur. Hiç kimse, 'Tokatspor, Tokat'ın birinci önceliği değildir' diyemez. Tokatspor, Tokat'ın birinci önceliğidir. Yüzde 100 birinci önceliğidir. İspatı mı? 105 kilometre ileride Sivas var. Türkiye'de alttan ısıtmalı iki stat var. Bunlardan bir tanesi Sivaspor'un stadı. Bu nasıl oldu, futbolla.”

Bir gazetecinin, “Galatasaray'ın yeni stadının açılışına neden katılmadığını” sorması üzerine Kaya, şunları kaydetti:

“Galatasaray'a 20 sene hizmet ettim. O defter çoktan kapandı. Önemli olan şu anki görevim. Bir de takımımla ligde ilk maça çıkacaktık biz. O yüzden heyecanımı sağda solda zedeleyemezdim. Kendi takımım Galatasaray değil, Barcelona çağırsa mümkün değil gitmezdim. Biz 2000 senesinde güzel bir bayrak teslim ettik kulübümüze. Hem UEFA hem de Süper Kupa kazandık. Ben Türkiye'de en fazla şampiyonluk gören futbolcuyum. En fazla kupaya değen futbolcuyum.”

TÜRK TELEKOM ARENA'NIN AÇILIŞINDA YAŞANANLAR

Türk Telekom Arena Stadı'nın açılışında yaşanan protesto konusundaki soruyu ise Kaya, şöyle yanıtladı:

“O olayı bire bir olarak seyredemedim hiçbir şekilde. O taraftarın tepkisi Sayın Başbakana mı, TOKİ Başkanına mı veya Adnan Polat'a mıydı? Hala devam ediyorlar. Kendi kendilerine protesto ediyorlar. Sporu bu kadar seven bir Başbakan varken, hiç kimsenin de bunu bu şekilde protesto etmeye hakkı yok. Bir kulübün 100 senesini garanti altına aldı. Başbakan sporun her branşını çok seviyor. Kimsenin aklına gelmezdi Erzurum'da üniversite oyunlarının düzenleneceği.”

G.SARAY'A ATEŞ PÜSKÜRDÜ

Tokatspor Teknik Direktörü Suat Kaya, Galatasaray'ın ligdeki durumunu eleştirerek, "Kulübümüzün giriş kapısında baya büyük bir poster var. Bizim üzüldüğümüz şu: '10 senedir onun üstüne bir tane resim koyacak yürekli adam ve topluluk olmadı" dedi.

Kaya, bugüne kadar basının karşısına geçmemesinin taahhütlerle ilgisi olmadığını kaydetti. Kaya, "Planımızın ne olduğunu size anlatmak için Cafer Ağabey'den müsaade istedim. 4 hafta sonra 'Ne isterlerse söyleyeceğim' dedim. Bundan sonraki bütün maçlardan sonra basın toplantılarına geleceğim. Parasal herhangi bir şey olmadı, olmayacakta. Olmasına da imkan yok. Prim, taksit ödüyorlar. Herhangi bir futbolcumuzun sıkıntısı yok" dedi.

Kaya, "Ben Galatasaray'a 20 sene hizmet verdim. Önemli olan şu andaki görevim. İlk maç heyecanımı kalkıp sağda solda zedeleyemezdim. Kendi takımım Galatasaray değil Barcelona çağırsa mümkün değil gitmezdim. Farkındaysanız ikincisine de gitmedim. Üçüncüsüne çağırsalar gitmem. Orası bitti. Tabii Galatasaraylıyız biz. 2000 senesinde güzel bir bayrakla teslim ettik kulübümüzü. Hem UEFA kupası, hem süper kupa. İnsanlar çok fazla süper kupadan bahsetmez ama Real Madrid'i yendik. 3 kere karşılaştık 2 kere yendik. Kulübümüzün giriş kapısında baya büyük bir poster var. Bizim üzüldüğümüz şu: '10 senedir onun üstüne bir tane resim koyacak yürekli adam ve topluluk olmadı'. Ben Türkiye'de en fazla şampiyonluk veren, en fazla kupaya değen futbolcuyum. 47 kupanın 27'sine değmişim 1905'den beri. Onu izah etmeye çalıştık şu an ki büyüklerimize. Yani bunun üzerine bir resim koyamayacak bir ekibi yaratırken hep serzenişimiz oydu. Ne düşündünüz? Galatasaray takımı Pazar günü maç bitiyor, alt yazıda şöyle yazıyor: '17 puanla 10. sıradaki yerini korudu'. Başkası diğer rakip taraf dalga geçerek bakar ama ben içim acıyarak bakıyorum. O yazıyı oradan sildiremeyecek kadar basiretsizler. Çünkü ben nasıl Galatasaraylı isem çocuklarımda Galatasaraylı. Evde 3 tane aslan var. Onlarda Galatasaraylı ama üzüle üzüle seyrettik. Allah kimsenin başına vermesin bu büyük bir çöküş. Yapılanma çok önemli. Herkes toptan anlamıyor demek ki. Teknik adam transferini yapmadıktan sonra zaten transfer yapanın cezasını kestiler. Gönderdiler bir tanesini" diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz