« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Suat Çetinkaya ödülünü aldı

“Osman Solakoğlu Basketbolla Topluma Hizmet Ödülü”nü kazanan Kastamonu Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi'nde görevli polis memuru Suat Çetinkaya, ödülünü aldı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Beko Basketbol Ligi'nde Galatasaray Cafe Crown ile Pınar Karşıyaka arasında Abdi İpekçi Spor Salonu'nda oynanan karşılaşma öncesi düzenlenen törende, Çetinkaya'ya ödülün anısını belgeleyecek şilti ve 5 bin lira para ödülünü, Basketbol Federasyonu Asbaşkanı İmran Işıldar ve Osman Solakoğlu'nun eşi Sadiye Solakoğlu verdi.

Bu yıl altıncısı verilen ödül, Türk basketboluna uzun yıllar her alanda hizmet etmiş olan eski Basketbol Federasyonu Başkanı Osman Solakoğlu'nun anısını basketbola ve topluma faydalı olacak şekilde yaşatmak hedefiyle Basketbol Federasyonu ve Solakoğlu Ailesi tarafından düzenleniyor.

Pazartesi günü toplanan Seçici Kurul üyeleri, başvuruda bulunan ve ödül niteliklerine sahip 10 aday arasından Suat Çetinkaya'yı bu yılki ödüle layık gördü.

Çetinkaya, Kastamonu ilinde sokak çocukları ve suç işlemiş çocukların ıslahı ve topluma kazandırılması adına proje çalışmalarını hayata geçirdi. 2008 yılı ile başladığı “Kastamonu Çocukları Projesi” ile Polis Gücü basketbol takımlarını, altyapılarda bu tarz çocuklar ve ekonomik durumu iyi olan ve bu çocuklarla beraber oynamak isteyen gençleri bir araya getirerek oluşturdu. Bu sayede çocuklar arasındaki suç oranının ciddi seviyelere düşürüldüğü, çocukların geleceklerinin basketbol vasıtasıyla kazandırılmaya çalışıldığı bildirildi. Tüm kategorilerde erkek ve kız sporcular ile Polis Gücü takımını oluşturan 46 yaşındaki Çorum doğumlu polis memuru Suat Çetinkaya, evli ve 2 kız çocuğu babası.

Bunları da Beğenebilirsiniz