KONYA HABERLERİ

SÜ Veteriner Fakültesi’nin Akreditasyon Başarısı

IHA
07.10.2015 - 11:34Son Güncelleme :

SELÇUK ÜNİVERSİTESİ VETERİNER FAKÜLTESİ ULUSAL AKREDİTASYON BELGESİ'Nİ ALMAYI BAŞARDI.

IHA

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Veteriner Fakültesi ‘Ulusal Akreditasyon Belgesi’ni almayı başardı.
Veteriner Hekimliği Eğitim Kurumları ve Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği’nin (VEDEK) inceleme ve değerlendirme komitesinin ziyaret edip, incelemelerde bulunduğu fakülte, her açıdan yeterli bulunarak akredite edildi ve Ulusal Akreditasyon Belgesi’ni almaya hak kazandı.
“TÜRKİYE’DE BU BELGEYİ ALAN İLK FAKÜLTELERDEN BİRİ”
Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Güner, “Fakültemiz, Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi, Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi ve İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi ile birlikte Ulusal Akreditasyon Belgesi’ni Türkiye’de almayı başaran ilk fakülteler olmuştur. Bizlere her konuda desteklerini esirgemeyen Sayın Rektörümüz başta olmak üzere fakültemiz öğretim elemanlarına ve idari personeline gösterdikleri üstün çaba ve özverilerinden dolayı teşekkür ederim” dedi.
“VEDEK’İN BELGESİ VETERİNER HEKİMLİĞİ AÇISINDAN ÇOK ÖNEMLİ”
VEDEK Komitesinin Mayıs ayı içerisinde fakültede incelemelerde bulunduğuna değinen Fakülte Dekanı Prof. Dr. Güner, “VEDEK’in amacı ulusal ve uluslararası düzeyde ortak kabul görmüş belirli standartlar çerçevesinde veteriner hekimliği akademik eğitim kurumlarının eğitim-öğretim, araştırma faaliyetleri ile idari hizmetlerini değerlendirme, akredite etme ve bilgilendirme çalışmaları yapmaktır. Aynı zamanda Türkiye’de veteriner hekimliği eğitiminin uluslararası alanda rekabet edilebilir düzeyde kalitesinin geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Böylece güncel ve gelişmekte olan teknolojileri kavrayan, araştırma temeline dayalı bilgi ve beceri ile donanmış, etik ilke ve tutuma sahip, yaşam boyu öğrenmeyi ilke edinmiş nitelikli veteriner hekimler yetiştirilerek toplum refahının ileri götürülmesi amaçlanmaktadır. Bu açıdan VEDEK’in fakültemizde yaptığı incelemeler sonucu verdiği ‘Ulusal Akreditasyon Belgesi’ oldukça önemlidir” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden SÜ Veteriner Fakültesi’nin Akreditasyon Başarısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Ekim 2015 tarihinde saat 11 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça SÜ Veteriner Fakültesi’nin Akreditasyon Başarısı haberi güncellenecektir.

  KONYA NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Kasım 2017, Pazar
  • İmsak
   05:47
  • Guneş
   07:28
  • Öğle
   12:46
  • İkindi
   15:27
  • Akşam
   17:44
  • Yatsı
   19:13
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı