GAZİANTEP HABERLERİ

Su ve Çevre Ödülleri, Gaziantep'te sahiplerini buldu

DHA
29.03.2017 - 15:11Son Güncelleme :
DHA

Eyyüp BURUN/ GAZİANTEP, (DHA)- STRATEJİK Araştırmalar ve Geliştirme Derneği (SAGADER) tarafından 3'üncüsü düzenlenen 'Su ve Çevre - Güneydoğu Anadolu Bölgesi' ödülleri, Gaziantep'te törenle sahiplerini buldu.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Onat Kutlar Konferans salonunda düzenlenen ödül törenine; Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Adıyaman Belediyesi, Kilis Belediyesi temsilcileri ile Su ve Çevre Ödülleri Komite Kurulu Başkanı Melih Furkan Yapar katıldı.

Yapar, tören öncesi yaptığı konuşmada, SAGADER'in su ve çevre kaynaklarının sürdürülebilirliği için çalışmalar yaptıklarını belirterek, "Günümüzde kurum ve kuruluşların çevresel, toplumsal ve etik değerleri hesaba katarak kurumsal işletme vizyonu geliştirmeleri beklenmektedir. Su ve Çevre Ödülleri, kurumsal başarı elde etmek isteyen kurum ve kuruluşlar için hayati önem taşımaktadır" dedi.

Açılış konuşmasının ardından ödül töreni yapıldı. Törende, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi 'En vizyoner büyükşehir belediyesi', Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, 'En hızlı gelişen büyükşehir belediyesi' ödüllerini aldı. Törende ayrıca Adıyaman Belediyesi'ne 'altyapı yatırımları', Kilis Belediyesi'ne ise 'En iyi sosyal yatırım' ödülleri verildi. Gaziantep Su ve Kanalizasyon İdaresi'ne de 'En iyi su yönetimine sahip idare' ödülünün verildi. Şanlıurfa Su ve Kanalizasyon İdaresi de 'En iyi sistem altyapısına sahip idare' ödülü verildi.

Eyübiye, Kahta, Besni, Nurdağı ve Midyat ilçe Belediyelerinde de çeşitli dallarda ödüllerin de verildiği törende konuşan GASKİ Genel Müdürü Hüseyin Sönmezler, Gaziantep'in 50 yıllık su ihtiyacını karşılamak için Düzbağ İçme Suyu projesini yaptıklarını anlatarak, "Projemizin faaliyete geçmesiyle beraber hem daha ucuza su kullanmış olacağız hem de kentimizin içme suyu ihtiyacını karşılayacağız. Türkiye'nin en büyük ikinci içme suyu proje olan projemiz ile elektrik masrafının önemli ölçüde önüne geçmiş olacağız" diye konuştu.

Tören toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Su ve Çevre Ödülleri, Gaziantep'te sahiplerini buldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2017 tarihinde saat 15 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Su ve Çevre Ödülleri, Gaziantep'te sahiplerini buldu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı