Gündem Haberleri

  Su sıkıntısı yol kapattırdı

  A.A.
  13.07.2007 - 11:21 | Son Güncelleme:

  Ege Bölgesi'nin en önemli pamuk sahasına sahip Söke Ovası'nda su sıkıntısı had safhaya ulaştı. Söke Ovası Sulama Birliği üyeleri Söke-Bodrum kara yolunu trafiğe kapattı.

  Alınan bilgiye göre, Kemer ve Adıgüzel Baraj kapaklarının açılması sonrası tarlarına su bekleyen Söke ovasındaki çiftçiler suyun kendilerine ulaşmaması üzerine geçtiğimiz pazar günü Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç ile Aydın Valisi Mustafa Malay'a sorunlarını anlattı.

  Ancak pazar gününden bu yana da istedikleri suyun kendilerine ulaşmadığını suyun Koçarlı Ovası Sulama Birliği tarafından alındığını öne süren yaklaşık 700 çiftçi, sabahın erken saatlerinde Söke Ovası Sulama Birliği önünde toplandı.

  Burada kendilerine su ile ilgili son durumu anlatan Sulama Birliği ve Söke Belediye Başkanı Necdet Özekmekçi, yeterli suyu alamadıklarını söyledi.

  Zaman zaman gergin anların yaşandığı toplantıyı terk eden üreticiler önce üzerlerindeki giysileri yakarak, Söke-Bodrum kara yoluna yürümeye başladı.

  Olay yerine gelen Söke Kaymakamı Celil Ateşoğlu, çiftçileri uyarmasına rağmen Söke-Bodrum kara yolunu trafiğe kapatan üreticiler Aydın Valisi Mustafa Malay ile DSİ 21. Bölge Müdürü Halil İbrahim İndap'ı olay yerine gelmesini istediler.

  Yolun kapanması dolayısıyla çok sayıda araç yolda beklemeye başladı.
  Öte yandan Aydın Valisi Mustafa Malay'ın telefonla Kaymakam Celil Ateşoğlu'ndan bilgi aldığı öğrenildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı